Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Od jutra zamknięty będzie wiadukt w Bluszczowie w gminie Gorzyce

Facebook Twitter

Informowaliśmy już wcześniej o przygotowaniach do tych prac. Teraz właśnie się zaczynają, a chodzi o konstrukcję w ciągu ulic Dworcowej i Kamieńskiej. Z powodu technologii jaką będą wykonywane prace, wiadukt będzie wyłączony z ruchu od jutra (17.09.)

Fot. Google Maps

Wykonawcą robót będzie firma Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. z siedzibą w Gliwicach przy ul. Nad Bytomką 1, która w przetargu zaoferowała najkorzystniejszą cenę 1 523 509,57 zł. Niespełna połowa (700 tys. zł) kosztów inwestycji zostanie sfinansowana ze środków pozyskanych przez Zarząd Powiatu z Ministerstwa Infrastruktury, ze środków rezerwy subwencji ogólnej. Resztę sfinansuje ze środków własnych.

Zakres inwestycji obejmuje rozbiórkę istniejącego wiaduktu i budowę nowego z wykorzystaniem części podpory po stronie zachodniej. Po przebudowie wiadukt zyska dwa pasy ruchu na jezdni oraz wydzielony chodnik dla pieszych, a przede wszystkim zostanie zwiększona jego nośność, która obecnie ze względu na zły stan konstrukcji jest ograniczona. Przewiduje się, że roboty potrwają do 10 grudnia.

Niestety, w trakcie remontu ze sporymi utrudnieniami będą musieli liczyć się kierowcy przemieszczający się wiaduktem. Z uwagi na zakres i przyjętą technologię robót, przebudowa wymagać będzie zamknięcia dla ruchu odcinka drogi powiatowej nr 5055 S w Bluszczowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj