Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Od piątku (17.04.) ruszają Izby Przyjęć w Wodzisławiu i Rydułtowach

Facebook Twitter

Po tym, jak w lecznicy pojawiło się ognisko koronawirusa, wstrzymano przyjęcia.

Teraz stopniowo szpital będzie wracał do normalnej pracy, zapowiada dyrektor Krzysztof Kowalik:

W przyszłym tygodniu będziemy stopniowo, w zależności od tego, jak będą spływały do nas wyniki i ile tych wyników będzie dodatnich a ile ujemnych- jeśli chodzi o personel szpitala – będziemy uruchamiać poszczególne oddziały. Segregacja będzie się odbywała zgodnie z zaleceniem konsultanta wojewódzkiego oraz poleceniem wojewody są nowe wytyczne. Do tych wytycznych musimy izbę przyjęć dostosować. Zgodnie z tymi wytycznymi będzie się odbywała segregacja pacjentów. W tych pomieszczeniach, które były do tej pory, do tego celu służyły. Musimy też przygotować dodatkowe pomieszczenie celem obserwacji osób, które będą oczekiwały na wynik. Personel szpitala jest w tej chwili cały czas wyposażony w środki ochrony indywidualnej niezbędne do zachowania należytego bezpieczeństwa.

 

Od piątku (17.04.) od godziny 8:00 zostaną wznowione przyjęcia pacjentów w Izbach Przyjęć w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach oraz w Oddziałach Chorób Wewnętrznych w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach, a także w Oddziale Neurologicznym z Pododdziałem Udarowym w Wodzisławiu Śl.

W ramach Izby Przyjęć w Wodzisławiu Śląskim będzie funkcjonować ambulatorium urazowo-ortopedyczne, jednakże bez możliwości hospitalizacji pacjentów w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

Oddziały zabiegowe tj. Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej, Oddział Chirurgii Ogólnej, Oddział Ginekologiczno – Położniczy oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii i Oddział Neonatologiczny będą sukcesywnie uruchamiane w terminie późniejszym, po zakończeniu na tych oddziałach dochodzenia epidemiologicznego i powrocie do pracy personelu objętego kwarantanną.

W Wodzisławiu prowadzona jest też zbiórka elektronicznych niań, które mogą okazać się potrzebne w szpitalu do opieki nad pacjentami, którzy będą musieli być izolowani. Można przekazywać urządzenia: mogą być używane, ważne by działały.

Przypomnijmy: w środę (15.04.) pracę rozpoczął Zespół Poradni Specjalistycznych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lipca 2021