Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Od podstaw budowany będzie wiaduktu na Alei Piłsudskiego w Jastrzębiu

Facebook Twitter

Gotowy jest już projekt nowego obiektu, który zakłada budowę dwóch niezależnych mostów, osobno dla każdej z jezdni. Chodzi o odcinek w pobliżu Urzędu Miasta, ruch na moście został mocno ograniczony ze względu na jego stan techniczny.

fot. fot. Łukasz Parylak /jastrzebie.pl

Dzięki takiej konstrukcji zyskujemy gwarancję, że jego użyteczność, pomimo szkód górniczych, będzie wydłużona. Poprawione zostaną także parametry drogi, która awansuje z automatu do kategorii dróg głównych- informuje Roman Foksowicz, zastępca prezydenta miasta.

Przy budowie wiaduktu część wąwozu zostanie zasypana, jednak pozostawiony zostanie przepust na planowaną budowę torów kolejowych. Powstaną też dwa przyczółki. Z uwagi na znaczne obciążenia przekazywane przez podpory, przewidziano wzmocnienie podłoża gruntowego pod fundamentami przyczółków oraz pod konstrukcjami z gruntu zbrojonego. Dodatkowo teren będzie palowany.

Jak podaje Urząd Miasta cały obiekt będzie miał 70 metrów długości i 20 szerokości, by przyspieszyć roboty, wykonany zostanie nie z lanego betonu, a z prefabrykatów. Na koniec powstanie 300 metrów bieżących drogi, ze ścieżkami rowerowymi i chodnikami, a także oświetlenie uliczne. Planowany termin rozpoczęcia budowy zależy od wszystkich procedur, urzędnicy planują, że będzie to przełom tego i 2020 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj