StartWiadomości

Od podstaw budowany będzie wiaduktu na Alei Piłsudskiego w Jastrzębiu

Dzięki takiej konstrukcji zyskujemy gwarancję, że jego użyteczność, pomimo szkód górniczych, będzie wydłużona. Poprawione zostaną także parametry drogi, która awansuje z automatu do kategorii dróg głównych- informuje Roman Foksowicz, zastępca prezydenta miasta.

Przy budowie wiaduktu część wąwozu zostanie zasypana, jednak pozostawiony zostanie przepust na planowaną budowę torów kolejowych. Powstaną też dwa przyczółki. Z uwagi na znaczne obciążenia przekazywane przez podpory, przewidziano wzmocnienie podłoża gruntowego pod fundamentami przyczółków oraz pod konstrukcjami z gruntu zbrojonego. Dodatkowo teren będzie palowany.

Jak podaje Urząd Miasta cały obiekt będzie miał 70 metrów długości i 20 szerokości, by przyspieszyć roboty, wykonany zostanie nie z lanego betonu, a z prefabrykatów. Na koniec powstanie 300 metrów bieżących drogi, ze ścieżkami rowerowymi i chodnikami, a także oświetlenie uliczne. Planowany termin rozpoczęcia budowy zależy od wszystkich procedur, urzędnicy planują, że będzie to przełom tego i 2020 roku.

Zostaw komentarz