Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Od północy obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu w centrum Wodzisławia

Facebook Twitter

Przypominamy: to zapowiadane już zmiany na Starym Mieście, o których kierowców informują znaki. Patrzcie uważnie i bądźcie ostrożni szczególnie na rynku i ulicach: Juliusza Słowackiego, Powstańców Śląskich, Księżnej Konstancji, Minorytów, Średniej, Krótkiej, Zgody, Zamkowej, Świętego Jana, Kubsza, Sądowej, Aptecznej, Władysława Opolskiego, Wincentego Styczyńskiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego i Targowej.

Na większości z nich wprowadzono zakaz ruchu. Przypomnijmy to efekt ustaleń pomiędzy mieszkańcami, lokalnymi przedsiębiorcami i urzędnikami.

Ustalono następujące zasady organizacji ruchu na tym terenie:

– zastosowanie oznakowania B-1 z tabliczkami i treści: „Nie dotyczy: – mieszkańców Rynku i ulic: Średniej, Powstańców Śl. Księżnej Konstancji, Krótkiej i Targowej; – pojazdów zaopatrzenia, rowerów, taxi oraz znaków B-39 i B-40 wprowadzających strefę ograniczonego postoju ponad 20 minut w godzinach od 7:00 do 17:00 na Rynku i ulicach: Powstańców Śląskich, Średniej, Krótkiej, Targowej, znaki B-40 zostaną umieszczone na odwrocie znaków B-39.
– oznakowanie miejsc postojowych w strefie płatnego parkowania za pomocą oznakowania D-44 i D-45 oraz P-19. Stanowiska zastrzeżone dla określonych uczestników ruchu (np. niepełnosprawnych) zostaną wyznaczone za pomocą oznakowania P-20 (np. na ulicy Księżnej Konstancji), wyznaczenie dodatkowych miejsc na ulicy Świętego Jana oraz Aptecznej
-wyznaczenie miejsc postojowych dla taksówek na ulicy Minorytów
-zastosowanie na odcinku ulicy Minorytów oraz Krótkiej oznakowanie B-1 z tabliczkami o treści : „Nie dotyczy:- mieszkańców ulic: Minorytów i Krótkiej, – pojazdów zaopatrzenie, – rowerów, tacxi
– zmiana lokalizacji oraz zastosowanie dodatkowego oznakowania D-3 i D-40 na wylocie ulicy Juliusza Słowackiego 9 w rejonie skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskiej),
– zmiana godzin obowiązywania płatności w strefie płatnego parkowania ( od 7:00 do 17:00) w związku z podjęciem stosownej uchwały przez Radę Miejska Wodzisławia Śląskiego.

Szczegółowe informacje dotyczące nowej organizacji ruchu można uzyskać w sekcji ds. parkingów, budynek 4B, pok. 116 Urzędu Miasta oraz pod numerem telefonu (32) 459 0 456.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj