Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Od poniedziałku (6.12.) utrudnienia na granicy Wodzisławia Śląskiego i Godowa

Facebook Twitter

Od poniedziałku (6.12.) rusza remont na kolejnej drodze w powiecie wodzisławskim. Rozpocznie się remont ulicy łączącej Wodzisław Śl. i Krostoszowice (Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim i Wodzisławskiej w Krostoszowicach).

fot. M. Blazy/Powiat wodzisławski

Planowana jest przebudowa i poszerzenie drogi wraz z podbudową, odwodnienie i wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej. Taki zakres prac narzuca konieczność zamknięcia drogi dla ruchu. Mieszkańcy posesji położonych przy modernizowanym odcinku będą mieli zapewniony dojazd do swoich domów. Pozostali kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Wyznaczony objazd prowadzi od tzw. skrzyżowania pięciu dróg, potem przez Mszanę, Skrzyszów, do Krostoszowic.

Wyznaczony objazd prowadzi od tzw. skrzyżowania pięciu dróg w Wodzisławiu Śl. ul. Mszańską/Turską w kierunku Mszany, następnie ul. Skrzyszowską w Mszanie i 1 Maja w Skrzyszowie i dalej ul. Szybową do centrum Krostoszowic.

Koszt modernizacji ok. 700-metrowego odcinka wynosi prawie 1,4 mln zł i zostanie sfinansowany z budżetów Powiatu Wodzisławskiego i Miasta Wodzisławia Śl. przy udziale finansowym również Gminy Godów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023