Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Od poniedziałku powiat wodzisławski wdraża nowy plan nauki

Facebook Twitter

"Wciąż czekamy na rozporządzenie, ale mamy już wstępny plan jak ma wyglądać nauka w szkołach ponadpodstawowych od najbliższego poniedziałku (19.10.)" - powiedziała w rozmowie z Radiem 90, Katarzyna Zollner-Solowska, naczelniczka wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu.

Według nowych wytycznych rządu: nauczanie hybrydowe w szkołach średnich ma zostać wprowadzone w strefie żółtej:

Bez tego rozporządzenia, na ten moment ustalenia są taki, że w każdej naszej placówce dzielimy 50 na 50. Czyli  50% oddziałów od poniedziałku  będzie na nauczaniu zdalnym, 50% na nauczaniu stacjonarnym. Nauczyciele będą pracować ze szkoły, czyli stanowiska pracy do nauczania zdalnego są przygotowywane w placówkach. Realizacja podstawy programowej będzie zgodnie z planem lekcji, tak jak to dotychczas miało miejsce, z tym że będzie taki podział.

Według jakiego klucza młodzież zostanie podzielona na grupy?

Początkowo  kluczem podstawowym była komunikacja, bo proszę zwrócić uwagę, gdzieś tam były pierwsze informacje o tym, że zagrożenie powstaje w komunikacji też ma ograniczone dostępy ilości przewozowych. W powiecie wodzisławskim pracujemy na dwie zmiany, więc 50% pierwszej zmiany i 50% drugiej zmiany będzie na nauczaniu zdalnym (…)

Rozporządzenie ma zostać opublikowane jeszcze dzisiaj (16.10.). Uczniowie i rodzice powinni więc śledzić informacje w dzienniku elektronicznym, by wiedzieć czy w poniedziałek (19.10.) mają zjawić się w szkole, czy uczą się z domu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj