Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Od wielu miesięcy Jastrzębie- Zdrój nie ma pediatrii

Facebook Twitter

Blisko 100- tysięczne miasto ciągle bez oddziału dziecięcego. Od wielu miesięcy Jastrzębie- Zdrój nie ma pediatrii. Oddział miał powstać do końca ubiegłego roku - zapowiadała dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu- Zdroju. Mimo przygotowania pomieszczeń nie udało się go otworzyć bo nie ma lekarzy pediatrów.

Rodzice wraz z chorymi dziećmi muszą wyjeżdżać do sąsiednich szpitali w Rybniku, Żorach, Cieszynie czy Rydułtowach. Posłuchaj co mówili naszemu reporterowi:

Potwierdza to Lidia Warszawska, kierownik jednej z poradni w Jastrzębiu- Zdroju:

Nam jest także trudno te dzieci gdzieś kierować, biedni ci rodzice są i te dzieci. Jechać teraz abo do Cieszyna, albo do Żor, albo do Rydułtów. To jest kawał drogi (…).

Kiedy ruszy pediatria w jastrzębskim szpitalu? Na to pytanie nie ma dziś odpowiedzi. Wiemy natomiast, że pod koniec roku marszałek województwa odwołał ze stanowiska dyrektor Grażynę Kuczerę, do czasu wyłonienia nowego dyrektora w drodze konkursu, funkcję te będzie pełnił Robert Rychel.

Nowy szef lecznicy nie chciał z nami się spotkać, ale wydał oświadczenie w sprawie Oddziału Pediatrycznego, w którym czytamy, że cały czas prowadzone są rozmowy z lekarzami chętnymi do pracy.

Oto pełny tekst oświadczenia:

Przebudowa Oddziału Pediatrycznego zlokalizowanego w budynku głównym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju została zakończona. Całkowity koszt modernizacji to około 5,8 mln zł.
Nowy Oddział Pediatryczny będzie liczył 21 łóżek, będzie dysponował specjalistycznym sprzętem, pełnym zapleczem diagnostycznym oraz bliskim sąsiedztwem Oddziału Intensywnej Terapii Dziecięcej.
W kwestii zatrudnienia kadry lekarskiej informujemy, że nadal prowadzone są rozmowy z lekarzami chętnymi do pracy oraz podejmujemy działania mające na celu skompletowanie personelu pielęgniarskiego
Równolegle prowadzone są rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w celu pozyskania finansowania na ten zakres świadczeń. Do czasu rozstrzygnięcia powyższej kwestii, dzieci wymagające hospitalizacji będą nadal kierowane do okolicznych szpitali w Rybniku, Rydułtowach i w Żorach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj