Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Od września sporo zmian w komunikacji autobusowej w powiecie wodzisławskim

Facebook Twitter

Dostosowanie rozkładu jazdy do dwuzmianowości, elektroniczny system zakupu biletów okresowych, biletów jednorazowych poprzez aplikację, czy możliwość płacenia kartą w autobusie.

www.powiatwodzislawski.pl

Od 1 września nowy rozkład jazdy:

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego będzie obowiązywał rozkład jazdy PKS, jak w dni nauki szkolnej. Odjazdy autobusów w miarę możliwości zostały dostosowane do przyjętego w szkołach ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl. dwuzmianowego systemu edukacji. W związku z obostrzeniami sanitarnymi i limitem pasażerów w autobusach (liczba pasażerów nie może przekroczyć 50% miejsc) uruchomiono nową linię autobusową nr 37 Skrzyszów – Krostoszowice – Turza Śl. – Wodzisław Śląski. Ponadto w przypadku przekroczenia liczby pasażerów, na niektórych liniach w godzinach szczytu zostaną uruchomione kursy podwójne (dwa autobusy o tym samym czasie odjazdu). Rozkłady jazdy dostępne są na stronie www.rozklady.powiatwodzislawski.pl

Nowy system zakupu biletów okresowych:

15 sierpnia został wdrożony system elektronicznej sprzedaży biletów okresowych (miesięcznych). Papierowy bilet okresowy zastąpiła PKS-karta (bilet elektroniczny). Kartę można kupić i doładowywać w kasach na dworcach autobusowych w Raciborzu i Wodzisławiu Śląskim. Karta jest imienna i ważna wraz z dokumentem uprawniającym do ulgowego przejazdu. Podczas wsiadania do autobusu należy kartę przyłożyć do czytnika i okazać dokument. Kierowca w ten sposób zweryfikuje ważność biletu.

Zakup biletów w aplikacji moBILET:

Od 1 września możliwy będzie zakup niektórych biletów jednorazowych w aplikacji na smartfony z systemem Android oraz iOS. W tym celu należy w telefonie zainstalować aplikację moBilet, zarejestrować się, użyć przycisku ,,komunikacja dalekobieżna’’ i odszukać przewoźnika – PKS Racibórz. W aplikacji możliwy będzie zakup biletów jednorazowych normalnych, ulgowych (dla studentów i uczniów) oraz weekendowych. Bilety te będą tańsze niż u kierowcy o 50 groszy i ważne na wybranej trasie przez 1,5 godziny. Podczas wsiadania do autobusu należy okazać kierowcy bilet na ekranie telefonu. Jednocześnie wszystkie rodzaje biletów jednorazowych nadal będzie można zakupić w tradycyjny sposób podczas wsiadania do autobusu.

Możliwość płatności kartą za zakupione bilety w autobusie:

Od 1 września we wszystkich autobusach komunikacji powiatowej funkcjonować będą terminale płatnicze, umożliwiające dokonanie bezgotówkowej zapłaty za bilety jednorazowe u kierowcy przy użyciu kart płatniczych lub telefonu. Zakup biletów odbywa się bez konieczności wprowadzania PIN-u. W warunkach epidemii zachęcamy do korzystania z tej możliwości bezpiecznego uiszczenia opłaty.

Zakup biletów miesięcznych w dojazdach do szkół podstawowych:

Tradycyjne bilety miesięczne szkolne, których zakup odbywał się do tej pory za pośrednictwem szkół (w Olzie, Gorzycach, Rogowie, Syryni), zastąpione zostaną PKS-kartą. Zakup tej karty możliwy będzie za pośrednictwem szkoły lub w kasach. Doładowania kart będzie można wykonać już bezpośrednio u kierowcy – bez udziału szkoły i bez konieczności udawania się do kasy w Raciborzu lub Wodzisławiu Śląskim.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj