Od zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon siatkarze Jastrzębskiego Węgla

W miniony piątek (30.09.), w śląskich derbach pokonali we własnej hali GKS Katowice 3:0. Wynik wskazuje na łatwe zwycięstwo, jednak goście postawili trudne warunki jastrzębianom. Ci wygrywali sety kolejno do 23., 20. i trzeciego dopiero na przewagi do 26.

Siatkarze GKS-u dobrze bronili w spotkaniu, a my dopiero zaczynamy się rozkręcać, z meczu na mecz powinno być coraz lepiej – mówił środkowy Jastrzębskiego Węgla, Łukasz Wiśniewski:

Łukasz Wiśniewski: Wszyscy wiemy, że początki lubią się rządzić swoimi prawami. Ważne jest to zwycięstwo, te końcówki wygrane myślę, że gdzieś to w przyszłości będzie owocowało. Każdy zespół jeszcze będzie gdzieś szukał swojej optymalnej formy- my również. Wiemy, jaki mamy potencjał, jaką siatkówkę chcemy grać, więc na pewno w przyszłości będzie to wyglądało znacznie lepiej. Każdy trening i każdy mecz będzie nam tylko w tym pomagał. Tęskniłem za kibicami i atmosferą na hali. Mam nadzieję, że natężenie spotkań się kibicom nie znudzi, bo bardzo ich potrzebujemy.

Na pewno nie pokazaliśmy dzisiaj pełni swoich możliwości- potwierdza przyjmujący zespołu z Jastrzębia, Rafał Szymura:

Rafał Szymura: Myślę, że też lekki stres, pierwszy mecz sezonu. Nie było lekko, ale najważniejsze, że dobrze go rozpoczęliśmy. Wiadomo, że forma jeszcze nie jest taka, jaka powinna być. Z czasem nabierzemy wszyscy jakości i będzie to wyglądało bardzo dobrze. Cele są wysokie, a my będziemy robili wszystko, żeby te cele zrealizować. Wiadomo, jesteśmy niedawno ze sobą, chłopaki niedawno z mistrzostw świata przyjechali. My potrzebujemy wszyscy razem treningu ze sobą, cała 14-stka. Przez pierwsze 5-6 tygodni była ciężka siłownia i gra z akademią. Jestem spokojny na naszą formę.

Pełnia formy dopiero przyjdzie- dodaje drugi trener Jastrzębskiego Węgla, Leszek Dejewski:

Leszek Dejewski: Nie było łatwo. Wiadomo, pierwszy mecz to zawsze jakieś mrowienie w żołądku jest. Co prawda, my graliśmy praktycznie tym samym składem, co w tamtym sezonie, myślę, że to nam pomogło. Zespół z Katowic pokazał się z dobrej strony, bo dwa sety na przewagi wygraliśmy. Widać u nas, że to, że zostawiliśmy zespół praktycznie w komplecie z tamtego sezonu, przynosi efekty, bo nad tym zgraniem nie trzeba było tyle pracować co wcześniej. To jest liga i tu trzeba grać z każdym do ostatniej piłki i dzisiaj to pokazały te dwa sety.

Kolejne ligowe spotkanie Jastrzębski Węgiel rozegra jutro (04.10.), we własnej hali będzie podejmował AZS Indykpol Olsztyn.