Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Od zwycięstwa zaczęli nowy sezon siatkarze Jastrzębskiego Węgla

Facebook Twitter

Zespół poznał także przeciwników w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

fot.jastrzebskiwegiel.pl

Jastrzębianie zagrali pierwszy mecz o ligowe punkty na wyjeździe. Ich przeciwnikiem była BKS Visła Bydgoszcz. Spotkanie dobrze zaczęli gospodarze, którzy długo prowadzili w pierwszym secie, ale końcówka należała do Jastrzębskiego Węgla, który wygrał ostatecznie tę partię do 22.

W kolejnych zespół trenera Roberto Santilliego dominował już na boisku, zwyciężał w nich pewnie do 17 i 20. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany francuski przyjmujący jastrzębian Julien Lyneel.

BKS Visła Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 17:25, 20:25)

BKS Visła Bydgoszcz: Gałązka, Stern, Kalembka, Gryc, Quiroga, Gil, Szymura (libero) oraz Urbanowicz, Lipiński, Bonisławski, Woch, Peszko.

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Konarski, Depowski, Gladyr, Szalacha, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Lyneel, Hain, Rusek (libero), Bucki.

MVP meczu zostały wybrany Julien Lyneel.

Zespół poznał także pod koniec minionego tygodnia przeciwników w Lidze Mistrzów. W grupie C Jastrzębski Węgiel zmierzy się z wicemistrzem Rosji, 6- krotnym tryumfatorem tych rozgrywek Zenitem Kazań, wicemistrzem Turcji Halkbankiem Ankara i mistrzem Belgii VC Greenyard Masseik. Mecze grupowe odbędą się w grudniu, styczniu i lutym. Dokładne terminy poznamy w najbliższych dniach.

Przypomnijmy, że jastrzębianie zagrają w najbardziej prestiżowych rozgrywkach pucharowych na Starym Kontynencie po raz ósmy. Największym dotychczasowym sukcesem Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów jest brązowy medal wywalczony w 2014 roku w Ankarze.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2020