Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oddaj głos na najlepszą przestrzeń publiczną w województwie. Kto z regionu?

Facebook Twitter

Ruszył plebiscyt publiczności w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021. Głosować można do końca sierpnia. Jak co roku internauci wybierają swoich faworytów w trakcie plebiscytu publiczności. Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem ulubionym realizacjom zgłoszonym do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021.

Do tegorocznej 22 edycji konkursu zakwalifikowano 31 realizacji. Większość z nich ma charakter usługowo-edukacyjny i rekreacyjno-sportowy. Inwestycje sprzyjają integracji społecznej, aktywności rodzinnej, popularyzacji działań edukacyjnych i rekreacji. Mają zróżnicowaną skalę, wśród nich odnajdujemy zarówno obiekty kameralne np. podwórka – sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego, jak i inwestycje komunalne np. szkoły, przedszkola, centra aktywności, szlaki rowerowe. Są wśród nich zarówno historyczne obiekty, które zostały zaadaptowane do nowych funkcji, jak i zupełnie nowe inwestycje.

Z naszego regionu warto wymienić Centrum Edukacji Ekologicznej z Wisły, rewitalizowane ruiny zamku w Tworkowie, czy budynek Oazy Aktywności z Wodzisławia Śląskiego. Są też inwestycje z Hażlacha, Jastrzębia-Zdroju, Żor, Godowa i Świerklan.

Nowy Urząd Gminy w Świerklanach

Oceny zgłoszonych realizacji, niezależnie od plebiscytu publiczności, dokona jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno – Architektonicznej, które nominuje, a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się jesienią w ramach obchodów Śląskich Dni Architektury.

Zagłosować można klikając w TEN link

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj