Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oddychać pełną piersią. Tężnia w Raciborzu niebawem zacznie działać

Facebook Twitter

Pod koniec maja z nowo wybudowanej tężni w Raciborzu popłynie solanka. Obiekt jest już gotowy, trwają odbiory techniczne. Tężnia pięknie prezentuje się w dzień i w nocy.

fot. FB/Dariusz Polowy - Prezydent Miasta Racibórz

Dariusz Polowy: Odbiór samego obiektu nastąpi już w najbliższych dniach. Powiedzmy, że z początkiem kwietnia. Potem kwestie związane z uzyskaniem różnego rodzaju certyfikacji urządzeń, czyli zalanie solanką itd. I powinno z końcem maja ruszyć i być już dostępne dla mieszkańców. Natomiast bez jeszcze samego samej solanki, jako miejsce wypoczynku rekreacyjnego de facto już będzie funkcjonować. Miałem okazję widzieć, jak to wygląda w nocy i rzeczywiście, warto się wybrać nawet już teraz, jak to jeszcze nie jest czynne na spacer, żeby zobaczyć jak to wygląda.

zapowiada Dariusz Polowy, prezydent Raciborza.

tężnia

Dariusz Polowy prezydent Raciborza

Odwiedzając raciborską tężnię, będzie można oddychać solanką z Zabłocia. Przypomnijmy, gdzie dokładnie obiekt został wybudowany:

Dariusz Polowy: Racibórz ulica Warszawska, skrzyżowanie ulicą Matejki i ulicą Żeromskiego. To jest taki nieduży park, który posiada też i elementy zabawowe dla dzieci. Osobno siłownia na świeżym powietrzu i całość jest zacieniony drzewami. Także piękny zakątek się z tego zrobił.

Koszt wybudowania tężni to blisko 2 miliony złotych. Dodajmy, że już czynna jest tężnia w Radlinie.

tężnia

fot. FB/Dariusz Polowy – Prezydent Miasta Racibórz

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj