Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Oddział pediatryczny w Jastrzębiu nadal nie działa

Facebook Twitter

Przypomnijmy, 1 kwietnia dyrekcja placówki musiała podjąć taką decyzję z powodu braku specjalistycznej kadry lekarskiej, zapewniającej całodobową opiekę medyczną. Taka sytuacja miała potrwać 3 miesiące.

Okazuje się jednak, że pediatria nadal jest nieczynna. Zawieszenie oddziału przedłużono o kolejne 3 miesiące do 30 września. Mówi pełnomocnik do spraw promocji i koordynator główny projektów unijnych jastrzębskiego szpitala, Mariola Lech-Wasiak

Jeżeli chodzi o pediatrię to jest problem, który dotyczy braku lekarzy. Jeżeli nie ma białego personelu, czyli lekarzy i pielęgniarek nie ma działalności szpitala. Nasz oddział pediatryczny został zawieszony najpierw na 3 miesiące, w tej chwili jest przedłużenie tego zawieszenia do 30 września. Jeżeli do tego czasu nie znajdziemy pediatrów szpital będzie zmuszony zamknąć ten oddział do czasu remontu (tj. 30 listopada) i wdrożyć na nowo procedurę uruchomienia oddziału pediatrycznego.

Brak lekarzy to wielki problem w całym kraju – przypomina Mariola Lech-Wasiak i apeluje:

To jest problem ogólnopolski. Lekarzy nie ma. Z pediatrami jest duży problem. Ja już nie mówię o innych specjalizacjach. Jeżeli chodzi o pediatrów to ten problem jest pogłębiony. Gorący apel do wszystkich! Kto zna pediatrów, żeby zgłaszali się do nas. Mamy na stronie listę, jakich lekarzy potrzebujemy. (…)

Pediatria funkcjonowała do tej pory w szpitalu przy ulicy Kraszewskiego. Zdaniem lekarzy rodziło to dużo problemów i jak twierdzili, taki oddział powinien funkcjonować w budynku głównym szpitala. Dyrekcja nie czekając na zewnętrzne środki finansowe podjęła decyzję o przeniesieniu pediatrii, ale te prace nad jego powstaniem nadal trwają. Nowy oddział ma być nowoczesny:

Jeżeli chodzi o budowę nowego oddziału pediatrycznego to wszystko jest w porządku. Budowa się toczy. Powstanie oddział o bardzo wysokim standardzie, który uraduje wszystkie mamy i dzieci. Będą łóżka dla opiekunów, poczekalnie, świetlice. Będzie to na takim poziomie, którego oczekiwali wszyscy jastrzębianie. 

Problemy były także na innych oddziałach jastrzębskiego szpitala, gastrologiczo-wewnętrznym i nefrologiczno-wewnętrznym. Tam jednak przeorganizowano pracę personelu i funkcjonują one nadal, choć szpital wciąż szuka lekarzy internistów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 czerwca 2020