Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oddział wieloprofilowy w szpitalu w Knurowie

Facebook Twitter

Chirurgia jednego dnia, proste zabiegi niewymagające długiego pobytu w szpitalu od teraz możliwe w szpitalu w Knurowie. W budynku po byłej geriatrii otwarto Oddział Wieloprofilowy Zabiegowy. Będą tu wykonywane zabiegi w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Z zakresu ortopedii, urologii czy laryngologii, poza świadczeniami na Narodowy Fundusz Zdrowia, będziemy też wykonywać świadczenia komercyjne. Doskonale wiemy, że w Polsce rynek różnego rodzaju zabiegów komercyjnych jest ogromny, też chcielibyśmy poszerzyć nasze przychody komercyjne, które i tak od lat nie są złe, dlatego, ze w tym momencie te środki będziemy mogli przekazać na to czego nam brakuje: na leki,  na wynagrodzenia, bo kontrakty z NFZ nie są do końca doszacowane. Musimy postarać się poszukać tych środków więcej.

– mówi Michał Ekkert, prezes szpitala w Knurowie, który podkreśla, że otwarcie nowego oddziału stwarza też nowe miejsca pracy. Na pacjentów czeka 12 łóżek. Wyremontowanie oddziału nie kosztowało zbyt wiele:

Firma, która chciała uruchamiać kardiologię inwazyjną, wydzierżawiła od nas ten budynek, przeprowadzono frontalny, generalny remont; firma przeprowadziła go na własny koszt, natomiast umowa dzierżawy zawierała zapis, że  kiedy ona wygaśnie, miało to być wiele lat później, albo zostanie rozwiązana, to cały remont i koszty tam poniesione- ponad 2 miliony złotych- przechodzą na właściciela nieruchomości. W związku z tym, że firma dokonała tego remontu, zaczęła udzielać świadczeń i kontraktu z NFZ nie uzyskała, zrezygnowano. Opuszczono całkowicie wyremontowany budynek,  po naszej stronie to były tylko trochę kupić farbę, pomalować pomieszczenia, łóżka, materace żeśmy mieli, trochę sprzętu. Za 30 tysięcy- to było wszystko- wprowadziliśmy się do gotowego oddziału z dużą salą zabiegową.

Nowy oddział wieloprofilowy ma za kilka tygodni stać się zapleczem dla oddziału chirurgii, który czeka generalny remont. Prace w knurowskim szpitalu mają rozpocząć się na przełomie kwietnia i maja.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 marca 2021