Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oddziały szpitala w Jastrzębiu wyłączone z powodu koronawirusa, wznawiają działalność

Facebook Twitter

4 osoby personelu z oddziału neonatologicznego i położniczo- ginekologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu- Zdroju z koronawirusem. Testy przeprowadzone u wszystkich pracowników oddziałów oraz osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi, nie potwierdziły kolejnych zakażeń.

Przez kilka dni oddziały pracowały w ograniczonym zakresie. Jak informuje dyrekcja szpitala, w piątek (9.10.) mają one wznowić działalność w standardowym zakresie.

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu- Zdroju informuje, że w związku ze stwierdzeniem wśród czterech osób z personelu oddziału neonatologicznego zakażenia koronawirusem konieczne było wykonanie testów wśród wszystkich pracowników oddziału oraz osób, które mogły mieć kontakt z chorymi. W trosce o pacjentów i personel szpitala, zgodnie z powszechnie obowiązującymi procedurami, zapadła decyzja o ograniczeniu przyjęć w oddziałach położniczo-ginekologicznym i neonatologicznym. Po otrzymaniu informacji o braku innych zakażeń podjęto działania zmierzające do wznowienia działalności oddziałów w standardowym zakresie.

– czytamy w komunikacie na stronie szpitala w Jastrzębiu- Zdroju.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022