Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Odeszła legenda polskiego kina i teatru. Zmarł Franciszek Pieczka

Facebook Twitter

Odeszła legenda polskiego aktorstwa. Nie żyje Franciszek Pieczka. Jeden z najwybitniejszych aktorów teatralnych, filmowych i telewizyjnych pochodził z Godowa.

Franciszek Pieczka zmarł 23 września. fot. Franciszek Brzoza

O śmierci aktora poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że odszedł od nas wspaniały aktor, wieloletni członek ZASP, Ambasador Domu Artystów Weteranów w Skolimowie – Franciszek Pieczka. Żegnaj Przyjacielu..

Dziś (23.09.) po południu odszedł od nas jeden z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych aktorów polskich FRANCISZEK PIECZKA, Kawaler Orderu Orła Białego. Panie Franciszku będziemy pamiętać nie tylko Pański wielki kunszt aktorski, ale także wspaniałe serce, empatię i ogromną dobroć.
Żegnam. Nigdy nie zapomnimy!

Tymi słowami pożegnał aktora Tomasz Deszkiewicz, dziennikarz, krytyk muzyczny.

Urodził się i wychowywał w Godowie, od 14 lat był honorowym obywatelem tej gminy. Polski aktor teatralny i filmowy, niezapomniany Gustlik z kultowego serialu „Czterej pancerni i pies”. W grudniu 2017 roku znalazł się w gronie laureatów Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Gdy pozwalało mu na to zdrowie, wracał do Godowa, wielokrotnie był gościem honorowym dożynek. O dzieciństwie w regionie często opowiadał, między innymi o tym, jak pieszo chodził do kina do Wodzisławia albo czeskiej Zawady.

W 2013 roku Franciszek Pieczka, odwiedził rodzinny Godów. Okazją była wydana książka biograficzna zatytułowana „Franciszek Pieczka – Mateusz – Woyzeck – Jancio Wodnik”. Wówczas z mieszkańcami dzielił się wieloma anegdotami

Przypominamy ten materiał i rozmowę z Panem Franciszkiem. Całość możecie Odsłuchać tutaj: Franciszek Pieczka odwiedził rodzinne strony.

Franciszek Pieczka w styczniu skończył 94 lata.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj