Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Odjazdowy bibliotekarz” w Jastrzębiu już w piątek, a przez cały tydzień atrakcje dla czytelników

Facebook Twitter

Pełen podróżniczych historii ma być tegoroczny Tydzień Bibliotek. Stratuje już w poniedziałek (9.05.) w całej Polsce, także w placówkach naszego regionu. Na jego finał, w piątek (13.05.) w swoją podróż na dwóch kółkach wybierają się pracownicy jastrzębskiej biblioteki.

biblioteka

„Odjazdowy bibliotekarz” to wydarzenie nie tylko dla miłośników książek i turystyki rowerowej, ale okazja do spotkania dla wszystkich tych, którzy są ciekawi świata i nieszablonowych inicjatyw. Bibliotekarze swoją przygodę rozpoczną na Żelaznym Szlaku Rowerowym. O 17:30 będzie można do nich dołączyć i ze stacji Zofiówka razem z Orkiestrą Na Dużym Rowerze, dotrzeć do stacji Moszczenia „Zielony most”, na której będą czekać Jakub Kornhauser: poeta, eseista i tłumacz oraz Anita Demianowicz, podróżniczka, blogerka i fotografka. Na miejscu będzie można wziąć udział w akcji bookcrossingowej.

fot. facebook.com/bibliotekajastrzebie/

Jakub Kornhauser – poeta, eseista, tłumacz, literaturoznawca, redaktor, pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Opublikował cztery tomy poetyckie, m.in. Drożdżownię (2015), za którą otrzymał Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej, i Dziewięć dni w ścianie (2019), a także zbiory esejów Wolność krzepi (2018) i Preteksty, posłowia. Małe kanony literatury światowej (2019). Tłumaczył książki Gherasima Luki, Dumitru Crudu (wraz z Joanną Kornaś-Warwas), Gellu Nauma oraz Miroljuba Todorovicia (wraz z Kingą Siewior). Obecnie pełni funkcję redaktora serii wydawniczych „awangarda/rewizje” (Wydawnictwo UJ), „Rumunia Dzisiaj” (Universitas) i „wunderkamera” (Instytut Mikołowski), współpracuje również z portalem Małopolska To Go, na którego łamach opisuje wyznaczone przez siebie trasy rowerowe.

Anita Demianowicz – podróżniczka, blogerka i fotografka. Prowadzi bloga www.banita.travel.pl oraz warsztaty fotograficzne Wyzwolone Migawki. Podróżuje przede wszystkim sama, często na rowerze, najchętniej do Ameryki Środkowej. Organizuje unikalny festiwal podróżniczy TRAMPki- Spotkania Podróżujących Kobiet w Gdańsku, którym inspiruje kobiety do podróżowania na własną rękę. Autorka książki „Końca świata nie było”.

Orkiestra Na Dużym Rowerze to sześcioosobowy zespół muzyków, który potrafi zagrać koncert jadąc jednośladem. Sześć indywidualności, sześć temperamentów, sześć męskich charakterów wymieszanych ze sobą doprowadziły do stworzenia niepowtarzalnego band’u, który nie kopiuje stylów, czy manier wypracowanych przez geniuszy sceny artystycznej, lecz sam stanowczo toruje drogę przez nieodkryte do tej pory sfery aranżacji muzycznej. Półfinaliści XIII edycji programu MAM TALENT!!!

fot. facebook.com/bibliotekajastrzebie/

Zobaczcie, co przygotowano w ramach obchodów XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Jastrzębiu

09.05.2022r. (poniedziałek)
10:00 i 11:30 OTO JEST ŚWIAT – warsztaty plastyczne dla dzieci
18:30 Spotkanie autorskie z Sebastianem Riedlem oraz Marcinem Sitko, autorami książek „Rysiek Riedel we wspomnieniach”

10.05.2022r. (wtorek)
10:00 MICKIEWICZ DLA DZIECI – spotkanie z JAROSŁAWEM MIKOŁAJEWSKIM
18:00 OBRAZY Z WŁOCH – spotkanie z JAROSŁAWEM MIKOŁAJEWSKIM

11.05.2022r. (środa)
11:00 POTWORKI WOJTUSIA – spotkanie z MARKIEM MARCINOWSKIM
17:00 OKIENKO NA ŚWIAT przedstawienie Kamishibai

12.05.2022r. (czwartek)
10:00 i 11:30 W ŚWIECIE KSIĄŻEK – gra literacka dla dzieci
18:00 SEKRETNA MOC ZIÓŁ – spotkanie z JOANNĄ LAPRUS

13.05.2022r. (piątek)
17:30 ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ

14.05.2022r. (sobota)
10:00 WINYL GIEŁDA
Drugie życie książki – od pn.-pt. w godzinach pracy Biblioteki

fot. facebook.com/bibliotekajastrzebie/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj