Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Odpady w Żorach od kwietnia

Facebook Twitter

Harmonogram odbioru odpadów w Żorach od kwietnia znów normalnie. Chodzi o selektywną zbiórkę metali, tworzyw sztucznych, papieru czy szkła, która zawieszono w nieruchomościach jednorodzinnych.

Odebrana zostanie każda ilość odpadów, w tym również te, które nie zostały odebrane w okresie przerwy w realizacji usługi odbioru, tj. w dniach od 17 do 27 marca. PSZOK nadal pozostaje otwarty tylko w soboty, nieczynny w ogóle jest Punkt Obsługi Klienta. Worki na odpady można pobierać w obu budynkach magistratu.

W związku z działaniami prewencyjnymi, spowodowanymi zagrożeniem koronawirusem SARS-CV-2, od dnia 30 marca 2020 r. do odwołania :

  • Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie czynny tylko w soboty w godzinach od 8:00 do 14:00. Jednocześnie firma KOMART czyni starania aby zwiększyć ilość dni pracy i obsługi PSZOK,
  • Punkt Obsługi Klienta będzie nieczynny.

W razie konieczności worki do gromadzenia odpadów segregowanych można pobrać w Urzędzie Miasta Żory, w obu budynkach (Rynek 9 i al. Wojska Polskiego 25). Worki są wydawane przez portierów przy wejściach do budynków.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 marca 2021