Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Odra Wodzisław wciąż walczy o utrzymanie

Facebook Twitter

Coraz bliżej końca sezonu w piłkarskiej trzeciej lidze. Pewny utrzymania na tym szczeblu rozgrywek jest już zespół Pniówka Pawłowice, wciąż natomiast walczy o to Odra Wodzisław.

Fot. Iti Iti / odra.wodzislaw.pl

W ostatniej kolejce spotkań pawłowiczanie pewnie pokonali na wyjeździe Wartę Gorzów Wielkopolski 3:1. Odra na własnym boisku musiała uznać wyższość Ślęzy Wrocław, przegrała wysoko 0:6.

Ryszard Wieczorek: Goście byli faworytem meczu i potwierdzili to.

– mówił trener Ryszard Wieczorek, który niedawno wrócił na ławkę trenerską Odry:

Ryszard Wieczorek: 6:0 przegraliśmy. Byliśmy na każdym polu słabsi i to jest cała ocena. Byliśmy słabszym zespołem, widać to w tabeli, widać to po wynikach. Zespół Ślęzy jest zespołem, który od początku grał o awans. Różnica w umiejętnościach, różnica w przygotowaniu motorycznym, różnica w organizacji gry pod każdym względem. Dzisiaj można powiedzieć, że to była różnica gry seniorów z juniorami. W drużynie Ślęzy wychodziło na płytę tylko dwóch młodzieżowców, my tych młodzieżowców mamy siedmiu, ośmiu w zespole i niestety ta różnica na boisku jest widoczna.

Do końca sezonu zostały jeszcze dwie kolejki spotkań. Wodzisławianie są na 14-tym miejscu w tabeli grupy śląskiej III ligi i mają tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. W najbliższą sobotę zmierzą się na wyjeździe z ostatnią w tabeli Foto-Higieną Gać.

Ryszard Wieczorek: Najważniejsza sprawa to jest podnieść ten zespół. Na najbliższy mecz musi być mobilizacja, bo skoro ten zespół potrafił wygrać z tymi zawodnikami, tymi umiejętnościami w Kluczborku, Tarnowskich Górach. Mam nadzieję, że będzie mógł wygrać z taką drużyną. Na pewno na to będziemy liczyć, ale nie jest to łatwe po tak sromotnej porażce.

Dodajmy, że Pniówek Pawłowice zagra w sobotę u siebie z LKS-em Goczałkowice.

Odra Wodzisław 0:6 Ślęza Wrocław

  • 0:1 Kluzek 8′
  • 0:2 Muszyński 13′
  • 0:3 Afonso 29′
  • 0:4 Gil 50′
  • 0:5 Krukowski 57′
  • 0:6 Gil 72′

Odra Wodzisław: Witek (Sip 46′), K. Krzyżok, Kruppa, Niemiec, Radzewicz, Zdunek (Kabut 57′), Gać, Kalisz (Rycka 57′), Borek (B. Krzyżok 77′), Wenglorz, Piejak (Żelazowski 46′).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022