Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Odśnieżają na Starym Mieście w Wodzisławiu. Radio 90 interweniowało w tej sprawie

Facebook Twitter

Dwie koparko-ładowarki, dwa samochody ciężarowe i połączona brygada zarządu dróg miejskich i służb komunalnych miasta pracują od wczorajszego popołudnia (11.02.) na Starym Mieście w Wodzisławiu.

To Radio 90 informowało w czwartek (11.02.), że na ulicach prowadzących do rynku zalegają zwały śniegu, nie można przejść, utrudniony jest przejazd, wjazd na Słowackiego był całkowicie zablokowany. O interwencję poprosili nas mieszkańcy, którzy sami wynajęli koparkę, by odśnieżyć miejskie drogi.

Grzegorz Połomski: Nikt się nie spodziewał aż takiej zimy, działamy w miarę naszych możliwości, to dojście zostanie udrożnione, mieszkańcy mogą spać spokojnie. Tam jest zabezpieczone oprócz soli, która na bieżąco jest uzupełniana, 90 ton piasku oraz chlorku magnezu. Tutaj trzeba podkreślić ważną rzecz, że w czwartek (11.02.) kiedy temperatura spadła poniżej 7 stopni Celsjusza, sól drogowa traci swoje właściwości i tutaj należy stosować materiały jak piasek czy chlorek wapnia czy magnezu, które są drogimi materiałami.

Wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Wodzisławiu.

A w redakcji Radia 90 odebraliśmy bardzo dużo sygnałów z różnych miejsc regionu o trudnej sytuacji na drogach i na chodnikach. Intensywne opady śniegu dały się we znaki mieszkańcom Rybnika, Radlina,Rydułtów. Narzekaliście, że służby drogowe nie dają rady.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 marca 2021