Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Odwiedziny chorych w Cieszynie wciąż są możliwe. A jak w innych lecznicach w regionie?

Facebook Twitter

Szpital Śląski w Cieszynie nie zamyka drzwi dla odwiedzających pacjentów. Wznowił wizyty w połowie czerwca, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego i reguł na razie nie zmienia. A sprawdzamy to dla was, bo sytuacja epidemiologiczna wciąż nie jest stabilna i np. w Jastrzębiu znów wprowadzono ograniczenia.

W Jastrzębskim szpitalu odwiedziny są możliwe w wyjątkowych sytuacjach, jeśli zgodzi się na nie lekarz. W jednym i w drugim przypadku do jednego pacjenta wejść może jedna osoba.

W Szpitalu w Knurowie, choć zapowiadano przywrócenie wizyt, ostatecznie taka decyzja nie zapadła. Jak usłyszało Radio 90 w tej lecznicy:

Z uwagi na brak wytycznych co do przywracania odwiedzin, nie zdecydowaliśmy się na ich przywrócenie. Nie wykluczamy jednak, iż w najbliższym czasie może to ulec zmianie.

W przyszłym tygodniu w tej sprawie powinny zapaść z kolei decyzje w szpitalu w Wodzisławiu i Rydułtowach, tu dyrekcja skłania się do podobnego modelu jaki przyjęto w Jastrzębiu: tzn. odwiedzin w wyjątkowych sytuacjach, za zgodą lekarza, kiedy stan pacjenta jest ciężki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj