Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Odwiedziny chorych w WSS w Jastrzębiu tylko w wyjątkowych sytuacjach

Facebook Twitter

Odwiedziny chorych w jastrzębskim szpitalu tylko w wyjątkowych sytuacjach. W lecznicy zmieniono zasady wstępu na oddziały. Tylko na chwilę umożliwiono bardziej swobodny dostęp do chorych.

Informowaliśmy was, że do jednego pacjenta wejść może jedna bliska osoba, w maseczce i po dezynfekcji rąk. To już nieaktualne. W związku ze stale istniejącym zagrożeniem epidemicznym odwiedziny są teraz możliwe tylko w sytuacji, kiedy zgodzi się na nie lekarz, pacjent jest w ciężkim stanie, czas jego pobytu w szpitalu jest dłuższy niż 5 dni i jeśli lekarz uzna, że odwiedziny bliskiej osoby są wskazane.

Ważne, żeby osoby odwiedzające były zdrowe, najlepiej by były zaszczepione, by byli to ozdrowieńcy lub osoby z ujemnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Odwiedzający wchodzą i wychodzą ze szpitala wejściem głównym. Wyjątkiem jest w tym przypadku pediatria. Tu należy kierować się na izbę przyjęć oddziału. Odwiedzający będą wpuszczani na podstawie imiennej listy.

Kiedy można odwiedzić pacjenta?

  •  Oddziały indywidualnie określają godziny, w jakich można przyjść na wizytę, jednak nie wcześniej niż o godzinie 15.00.
  • Czas trwania wizyty nie powinien być długi i również zostaje ustalony przez lekarza zarządzającego oddziałem.
  • W jednym czasie pacjenta odwiedzać może jedna dorosła, bliska osoba.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 lutego 2023