Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Odwołane egzaminy w WORD w Rybniku i Jastrzębiu- Zdroju

Facebook Twitter

Po 18 egzaminów na prawo jazdy odwołano dziś (12.09.) w oddziałach Wojewódzkiego Ośrodkach Ruchu Drogowego w Rybniku i Jastrzębiu Zdroju. To efekt rozpoczętego dzisiaj ogólnopolskiego protestu egzaminatorów, którzy chcą podwyżek płac oraz zmian w przepisach dotyczących egzaminów.

facebook.com/WORDWKATOWICACH/

Jak mówi nam Krzysztof Przybylski zastępca dyrektora katowickiego WORD-u nikt nie poinformował oficjalnie ośrodka o przystąpieniu egzaminatorów do akcji. Wiemy, że dziś do pracy nie przystąpiło 20 egzaminatorów, 44 normalnie pracowało:

Krzysztof Przybylski: Mamy jedynie informację o absencji chorobowej egzaminatorów. Te informacje otrzymujemy drogą elektroniczną z ZUSu. Oprócz tego mamy dwa wnioski o urlopy jednodniowe na żądanie. Mamy potwierdzonych 13 absencji chorobowych. Z naszych źródeł wiemy, że do pracy nie przystąpiło 20 egzaminatorów, 44 egzaminatorów WORDu Katowice przystąpiło do pracy i świadczy tę pracę w dniu dzisiejszym.

Brak jednej trzeciej egzaminatorów skutkował odwołaniem części egzaminów.

Krzysztof Przybylski: W Bytomiu należało odwołać aż 27 egzaminów kategorii B, w Jastrzębiu odwołano 18 egzaminów kategorii B, w Rybniku 18 egzaminów kategorii B, w Dąbrowie Górniczej 10 egzaminów kategorii C i C+E oraz 9 egzaminów kategorii B, w Katowicach 9 egzaminów w kategorii B.

Do protestu egzaminatorów doszło już miesiąc temu, teraz akcja ma mieć też tzw „charakter pełzający” czyli codziennie mają dołączać do niego kolejni protestujący.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022