Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Odwołane imprezy – co z biletami?

Facebook Twitter

Przez co najmniej dwa tygodnie odwołane są wszystkie, koncerty, spektakle teatralne oraz imprezy masowe. Co z biletami?

Jeżeli kupiliśmy bilety mamy prawo do zwrotu pieniędzy, sprawa się komplikuje przy rezygnacji z mniejszych wydarzeń w klubach czy lokalach. Zapytaliśmy o to Ewelinę Stelmach, rzecznika praw konsumenta w Jastrzębiu-Zdroju:

W sytuacji, gdy odwołana jest impreza z powodu koronawirusa, konsument może liczyć na pełny zwrot pieniędzy za bilet. Natomiast troszeczkę inaczej wygląda sytuacja, kiedy chcemy zrezygnować z imprezy, na przykład zarezerwowanej w restauracji, kawiarni. W takim przypadku przedsiębiorca musi przyjąć taką rezygnację, bo mamy do niej prawo. Jednak może mieć roszczenia odszkodowawcze. To, czy roszczenia odszkodowawcze jest zasadne, ostatecznie rozstrzyga sąd.

W takich sytuacjach prawo nie stoi po stronie klienta, trzeba liczyć na wyrozumiałość organizatora wydarzenia:

Nie, tutaj nie reguluje tego prawo wprost. Jeżeli odgórnie nie mamy tego nakazu nieorganizowania w ogóle imprez, to musimy liczyć się z pewnymi roszczeniami. My możemy żądać zwrotu, ale w sytuacji, kiedy ta reklamacja będzie uznana, bo bank też to weryfikuje. Jeśli nie było zasadności zwrotu, to również nie należy się nam taki zwrot.

A z Eweliną Stelmach rzecznikiem praw konsumenta w Jastrzębiu-Zdroju rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj