Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Odwołany dyrektor PCPR w Wodzisławiu. Pełnił funkcję niespełna 3 miesiące

Facebook Twitter

To jedna z najkrótszych kadencji, jakie pamięta powiat wodzisławski. Niespełna trzy miesiące na stanowisku był dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu.

Fot. powiatwodzislawski.pl

Odwołany dyrektor PCPR w Wodzisławiu

Grzegorz Strzebińczyk, który na początku marca objął funkcję po odejściu na emeryturę wieloletniej szefowej jednostki, Ireny Obiegły, wczoraj (24.05.) został odwołany przez zarząd powiatu.

Leszek Bizoń: Dokumentacja aplikacyjna była kompletna, tak oceniły nasze służby. Natomiast aktualnie, po podjęciu tej uchwały nadzór prawny wojewody wszczął postępowanie dotyczące kwalifikacji pana dyrektora. Okazało się, że szkoła, którą pan dyrektor kończył w zakresie zarządzania pomocą społeczną, nie figuruje aktualnie na liście Ministerstwa Rodziny i tym samym nie uprawnia go do zajmowania tego typu stanowisk. Zakwestionowano wykształcenie akurat specjalistyczne, pod kątem zarządzania pomocą społeczną.

– mówi Leszek Bizoń, starosta wodzisławski. Dlaczego nie sprawdzono tego przed powołaniem Grzegorza Strzebińczyka na stanowisko dyrektora PCPR-u?

Leszek Bizoń: Nasze służby zweryfikowały to pod kątem posiadanego wykształcenia. Przedstawił dyplom, przedstawił świadectwo ukończenia szkoły. W tym temacie Wyższa Szkoła Bankowa. Nawet nie przyszło nikomu do głowy, że ta szkoła akurat nie posiada akredytacji czy zgody ministra rodziny na tego typu zatrudnienie jej absolwentów. Odbył się nadzwyczajny, w trybie pilnym zwołany zarząd. Uchylił decyzję, którą zatrudniliśmy pana dyrektora Strzebińczyka i kolejną uchwałą powierzył pełnienie obowiązków dotychczasowej zastępczyni pani Aleksandrze Witoszek.

Aleksandra Witoszek ma pełnić obowiązki dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie do końca listopada:

Leszek Bizoń: Dajemy sobie właśnie te pół roku czasu na podjęcie decyzji i takie dogłębne zweryfikowanie, żeby takie wpadki się nie zdarzały. Pani Aleksandra pracowała długie lata jako zastępca właśnie jeszcze przy poprzednim dyrektorze, teraz też była zastępcą dyrektora, wobec czego uważamy, że na chwilę obecną jest tym odpowiednim, najlepszym kandydatem, żeby spokojnie kontynuować pracę i żeby powiatowe centrum mogło właściwie działać, prowadzić swoją działalność i udzielać pomocy tym potrzebującym na terenie naszego powiatu.

Zarząd powiatu wodzisławskiego po okresie powierzenia obowiązków Aleksandrze Witoszek będzie mógł albo ogłosić konkurs na dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, albo mianować wybraną osobę na to stanowisko.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023