Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Odzież ochronna dla górników prosto z automatu

Facebook Twitter

We wszystkich 4 ruchach kopalni ROW od kilku miesięcy testowane są urządzenia, które wydają górnikom rękawice ochronne, a także maski przeciwpyłowe, okulary czy zasypki. 

Fot. pgg.pl

Automaty działają 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Są łudząco podobne do tych, które wydają kawę. Jednak zamiast pobudzającego napoju, można w nich otrzymać środki ochrony osobistej. Maszyny są tak zaprogramowane, że wydają pracownikom dokładnie tyle, ile potrzeba.

Fot. pgg.pl

W przypadku rękawic automaty wydają pracownikowi 1 parę raz na 2 tygodnie. Żeby ją pobrać wystarczy, że pracownik przyłoży swoją elektroniczną kartę z numerem identyfikacyjnym do automatu. Podobnie jest z maskami przeciwpyłowymi, okularami czy zasypkami. Pracownicy logują się do maszyny za pośrednictwem karty. Nie można pobrać więcej. Jeśli jednak rękawice zużyją się szybciej, wystarczy to zgłosić do Działu Gospodarki Materiałowej, by otrzymać nową parę. Rozwiązanie usprawnia proces wydawania odzieży ochronnej i służy zwiększeniu bezpieczeństwa oraz higieny pracy w kopalni. Sprawdziło się na tyle, że w planach Polskiej Grupy Górniczej jest postawienie kolejnych tego typu maszyn.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj