Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Odznaka honorowa „Za zasługi dla województwa śląskiego” dla Jarosława Twardokęsa

Facebook Twitter

Odznaka honorowa "Za zasługi dla województwa śląskiego" dla Jarosława Twardokęsa, dyrektora KWK "Knurów-Szczygłowice", wręczono ją dziś (27.09.) w szpitalu w Knurowie. To kolejne podziękowanie ze strony szpitala dla osób zaangażowanych w walkę z pandemią.

Na zdjeciu od lewej : Artur Wojtkow, wiceprezes JSW. Waldemar Dombek, starosta gliwicki. Michał Ekkert, prezes szpitala w Knurowie. Jarosław Twardokęs, dyrektor KWK Knurów. Bartłomiej Kowalski, radny sejmiku województwa śląskiego

Dyrektor Twardokęs podkreślał, że na tę odznakę pracował cały zespół ludzi.

 Jarosław Twardokęs: Na tę nagrodę pracowali wszyscy dyrektorzy kopalń, którzy byli uczestnikami sztabu kryzysowego, przede wszystkim ratownicy, sanitariusze i pracownicy administracji. Nasi ratownicy i sanitariusze pracowali w szpitalu MSWiA w Katowiach, w szpitalu w  Knurowie, Jastrzębiu-Zdroju, Wodzisławiu Śląskim, Rybniku. Tak samo pracownicy administracji pracowali w sanepidach w Gliwicach, Tychach, Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu, także ta nagroda jest dla nich, ja jestem tylko jej odbiorcom.

Odznaka honorowa „Za zasługi dla województwa śląskiego”

O pomocy, jaką otrzymał szpital w Knurowie, mówił prezes placówki:

Michał Ekkert: Z jednej strony otrzymaliśmy rzecz najcenniejszą, to jest wiele etatów ratowników, którzy pracowali razem z pielęgniarkami i lekarzami na oddziałach, pomagali też dodatkowo na terenie szpitala, bo proszę zwrócić uwagę, że było wielu pacjentów i personel też chorował. Otrzymaliśmy też dużo sprzętu różnego rodzaju, od dobrego liczonego w masach do respiratorów, które też do nas przyjeżdżały. Pan dyrektor Twardokęs też pomógł nam z zarządu JSW otrzymać środki finansowe, to są dziesiątki tysięcy w gotówce na bieżącą działalność.

Michał Ekkert, prezes szpitala w Knurowie i Jarosław Twardokęs, dyrektor KWK Knurów

Odznaka honorowa to najważniejsze wyróżnienie, jakie może zostać przyznane ze strony samorządu województwa śląskiego

-mówił  radny Sejmiku Województwa Śląskiego:

Bartłomiej Kowalski: Jest to najważniejsza odznaka jeśli chodzi o samorząd województwa śląskiego, to na pewno duży powód do dumy. Myślę, że niewiele osób mogłoby dostąpić takiego zaszczytu, dlatego tym bardziej podkreślam jej wartość, ale zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jaka w ostatnim czasie miała miejsce w naszym kraju była specyficzna i wszystkie osoby, które podjęły jakieś działania wychodząc poza to co robią na co dzień, wychodzą poza zakres swoich obowiązków, są tego dowodem, że warto te zachowania honorować i nagradzać.

Jarosław Twardokęs, dyrektor KWK Knurów

We wręczaniu nagrody uczestniczyli także Artur Wojtków, wiceprezes JSW oraz Waldemar Dombek starosta gliwicki.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024