Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oferował 200 zł za niepamięć. Policjanci nie przyjęli łapówki

Facebook Twitter

Ponad 1,70 promila alkoholu miał w organizmie kierowca zatrzymany na ulicy Raciborskiej w Kornowacu. To sprawa z niedzieli (9.10), o której dziś informuje raciborska policja. Informację o pijanym na drodze otrzymali od świadka, który zauważył podejrzanie jadącego fiata. Zatrzymany mężczyzna, w zamian za „załatwienie sprawy”, obiecywał wręczyć mundurowym 200 złotych. Teraz odpowie zarówno za jazdę po pijanemu, jak i za próbę wręczenia łapówki.

fot. policja Racibórz

W minioną niedzielę 9 października około godziny 23.00 patrol raciborskiej drogówki został skierowany do Rzuchowa, gdzie według zgłoszenia świadka miał jechać fiat, którego kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy, wskazywał na to tor jazdy samochodu. Policjanci na ulicy Raciborskiej w Kornowacu zatrzymali wskazany w zgłoszeniu pojazd. Stróże prawa od kierowcy w czasie rozmowy wyczuli woń alkoholu. I tym razem intuicja ich nie zawiodła, gdyż badanie wykazało, że 25-letni obywatel Ukrainy w organizmie ma ponad 1,70 promila alkoholu.

Ponadto mężczyzna podczas rozmowy zaproponował policjantom w zamian za „zapomnienie” o całej sytuacji 200 złotych. Mundurowi poinformowali go, że próba przekupienia policjanta to przestępstwo, ten jednak zignorował ich ostrzeżenia i w dalszym ciągu ponawiał swoją propozycję. 25-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Nieodpowiedzialny kierowca od raciborskich śledczych usłyszy zarzuty jazdy samochodem po pijanemu i próby wręczenia policjantom łapówki. Teraz mężczyźnie za próbę przekupstwa policjantów grozi nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022