Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oferta Książnicy Cieszyńskiej

Facebook Twitter

W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, do odwołania Książnica Cieszyńska pozostaje zamknięta dla Czytelników i Publiczności.

Nieczynne są czytelnie i galeria biblioteki. W całości zawieszona zostaje oferta dotycząca lekcji bibliotecznych, pokazów i innych imprez organizowanych w siedzibie Książnicy. Zasady dostępu z zewnątrz do biblioteki reguluje Zarządzenie Dyrektora Książnicy Cieszyńskiej z dnia 17 marca 2020 r.

Książnica Cieszyńska nie zawiesza, oczywiście, prac związanych z gromadzeniem, ochroną, konserwacją, ewidencją i opracowaniem swoich zbiorów. Dostępne pozostają także jej usługi elektroniczne. Wszystkich zainteresowanych gorąco zachęcamy do odwiedzania strony głównej Książnicy Cieszyńskiej oraz do korzystania z następujących serwisów:

  • Katalogi i bibliografie Książnicy Cieszyńskiej, za których pośrednictwem przeszukiwać można według różnorakich kluczy całość bibliotecznych zbiorów Książnicy Cieszyńskiej oraz tworzone przez nią bibliografie.
  • Elektroniczny słownik biograficzny Śląska Cieszyńskiego, stanowiący pełnotekstową, obejmującą ponad 8 000 rekordów faktograficzną bazę danych, poddającą się różnorakim kwerendom.
  • Zasoby Książnicy Cieszyńskiej w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej, obejmujące elektroniczne kopie wszystkich zachowanych w zbiorach biblioteki czasopism i książek wydanych na Śląsku Cieszyńskim do 1939 r., a ponadto cyfrowe kopie kolekcji rękopisów z bibliotek Leopolda Jana Szersznika oraz Tadeusza Regera i wiele innych.

Czytaj także:

„Kobiety Kossaków” w prezencie od biblioteki i Ibuk Libra

Kto czyta – zyskuje. Czyli na co poświęcić swój czas wolny

Wirtualny spacer po zamku w Pszczynie

Odwiedź słynne muzea bez wychodzenia z domu!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 maja 2021