Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ofiar Terroru w Rydułtowach. Czego brakuje na ulicy w centrum miasta? W weekend będzie tam jarmark [FOTO]

Facebook Twitter

Władze Rydułtów chcą, aby ulica Ofiar Terroru znów była miejscem, do którego przychodzi się na zakupy. Jak mówi Radiu 90 burmistrz Rydułtów Marcin Połomski, chcemy pobudzić niegdyś główny trakt handlowy w mieście, przywrócić mu dawny gwar.

Temu ma służyć jarmark świąteczny, jaki odbędzie się na ulicy Ofiar Terroru, od Urzędu Miasta w kierunku dworca kolejowego. W weekend (9-10.04.) staną tam stoiska z dekoracjami i smakołykami świątecznymi, będą koncerty i ciekawe spotkania.

Na ulicy Ofiar Terroru był nasz reporter Jan Bacza, posłuchajcie co usłyszał:

 

Czego zdaniem mieszkańców brakuje na ulicy Ofiar Terroru? Jakie mają pomysły, żeby ożywić to miejsce?

Zmieniają się zwyczaje mieszkańców, wiemy o tym, ale widzimy potrzebę by ulicę Ofiar Terroru reaktywować

– mówi Radiu 90 Marcin Połomski, burmistrz Rydułtów:

Marcin Połomski: Znowu wraca się do rękodzieła i lokalnych przedsiębiorców, dlatego widzimy potrzebę i potencjał aby ulicę reaktywować, chcemy pomóc i wesprzeć naszych przedsiębiorców, aby ci mieszkańcy do nich wrócili.

Radio 90: Jak by pan widział ulicę Ofiar Terroru za 5-10 lat?

Marcin Połomski: Temat jak będzie wyglądała ta ulica za 5-10 lat jest tematem trudnym, widzimy że dzisiaj gastronomia ma dużo większe wzięcie, powstają też lokale gastronomiczne przy ulicy Ofiar Terroru, my jako mieszkańcy bardziej zaczynamy dbać o nasze zdrowie i wygląd, dlatego też wszystko co jest związane z poprawą wizerunku rozwija się, to mogą być kierunki, które będą miały wzięcie w najbliższych latach.

Na ulicy Ofiar Terroru w najbliższy weekend (9- 10.04.) przygotowany jarmark wielkanocny, będzie kiermasz ze stoiskami świątecznymi, będą koncerty, spotkania ze związanymi ze Śląskiem pisarzami czy sportowcami i muzykami. W tym roku przygotowano też konkurs na najpiękniejszą witrynę sklepową.

W organizację jarmarku zaangażowało się wielu mieszkańców.

 Marcin Połomski: Włączają się stowarzyszenia, dzieciaki z placówek oświatowych i to właśnie oni będą tworzyć tą atmosferę, my możemy być koordynatorem ale na pewno dzięki tym osobom, które już jako wolontariusze czy stowarzyszenia będą prowadzić te gry i zabawy, będą organizować wystawy, największy skarb, że dla mieszkańców mieszkańcy przygotowują te wydarzenia

W tym roku miasto świętuje swoje 30-lecie!

Projekt „W cieniu Szarloty – jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy”’ finansowy ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 realizowanego w ramach programu ,,Rozwój Lokalny’’.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022