Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oficjalna kartka bożonarodzeniowa Cieszyna wybrana. To praca 4-klasistki!

Facebook Twitter

Antonina z klasy 4 stworzyła tegoroczną kartkę bożonarodzeniową Cieszyna. Właśnie rozstrzygnięto doroczny konkurs. Pracę uczennicy SP numer 5 z wieżą piastowską wybrano spośród blisko 60 kartek, teraz zostanie wydrukowana i wyruszy do miast partnerskich i zaprzyjaźnionych instytucji, niosąc życzenia Radosnych Świąt.

Wszystkie kartki były wyjątkowe, piękne, pełne inspiracji i pomysłów

– podsumowują cieszyńscy urzędnicy, podkreślając, że wybór, jak zwykle, do łatwych nie należał.

Można powiedzieć, że konkurs na „Oficjalną kartkę bożonarodzeniową Cieszyna” to już tradycja, która oprócz podtrzymywania zwyczaju obdarowywania się kartkami świątecznymi, ma na celu również promowanie talentów plastycznych oraz zaangażowanie uczniów cieszyńskich szkół podstawowych do kreatywnej pracy w obszarze sztuk plastycznych

– mówi Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Miasta Cieszyna.

Oficjalna kartka Cieszyna 2021, praca Antoniny Żur

Do udziału w tegorocznym konkursie zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych klas 1-3 oraz klas 4-6. Ich zadaniem było przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia, oczywiście w postaci… kartki świątecznej.

Zwycięska praca, której przyznana została nagroda główna autorstwa Antoniny Żur z klasy 4 b (Szkoła Podstawowa nr 5) zostanie wydrukowana w formie kartki świątecznej i otrzyma status „Oficjalnej kartki bożonarodzeniowej Miasta Cieszyna” w roku 2021. I już za moment wyruszy do miast partnerskich i zaprzyjaźnionych instytucji, niosąc życzenia Radosnych Świąt.

Zobacz nagrodzone i wyróżnione kartki, prace ze strony cieszyn.pl:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2022