Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

OFPA 2022: Przygotowania do 26. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej

Facebook Twitter

Wystartowały zapisy na przesłuchania eliminacyjne do 26. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA. Swoich wokalnych sił przed jurorami będzie można spróbować we wrześniu w Fundacji Elektrowni Rybnik.

Ofpa 2020, tak wyglądały przesłuchania

Artyści, którzy chcą wziąć udział w przesłuchaniach eliminacyjnych, mogą zgłaszać się do 4 września.

– dowiadujemy się w Departament Komunikacji PGE GiEK.

OFPA to festiwal umożliwiający sprawdzenie się w formule konkursowej tym, którzy „uprawiają” piosenkę literacką, autorską, kabaretową, poetycką czy aktorską. W poprzednich edycjach festiwalu nie zabrakło oryginalnych występów z misją estetyczną, a czasami nawet społeczną, z wysokiej jakości tekstami wybranych utworów, melodiami i scenicznymi umiejętnościami prezentowania swoich artystycznych zdolności.

Laureatami głównych nagród festiwalu OFPA byli m.in. Joanna Liszowska, Katarzyna Dąbrowska, Dorota Osińska, Joanna Lewandowska, Iwona Loranc, Wojciech Brzeziński i Piotr Rogucki.

OFPA od lat jest miejscem spotkań najlepszych wokalistów z całego kraju i posiada już ugruntowaną pozycję na festiwalowej mapie Polski. Wielu z dotychczasowych uczestników z powodzeniem kontynuuje swoją muzyczną karierę – to dziś zaszczytne grono artystów, do którego z pewnością warto dołączyć, dlatego zachęcam do zapisów na przesłuchania eliminacyjne do 26. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej. Zapisy trwają do 4 września

– mówi Katarzyna Dutkiewicz, prezes zarządu Fundacji Elektrowni Rybnik.

W Festiwalu może wziąć udział wokalista, który ukończył 16 lat i przygotuje 2 piosenki artystyczne w języku polskim z własnego wyboru (z gatunku piosenki poetyckiej, autorskiej, aktorskiej) z jednym akompaniatorem lub akompaniamentem własnym.

Zasady zgłaszania są bardzo proste

Należy wejść na stronę www.ofpa.pl, zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić i wysłać formularz zgłoszenia. Przesłuchania eliminacyjne odbędą się 22 i 23 września w Fundacji Elektrowni Rybnik.

Głównym organizatorem 26. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA 2022 jest Fundacja Elektrowni Rybnik należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Współorganizatorami są Teatr Ziemi Rybnickiej oraz Miasto Rybnik.

– czytamy w komunikacie Departamentu Komunikacji PGE GiEK.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj