Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ogień na trasie! Za nami bieg z okazji Święta Ogniowego w Żorach

Facebook Twitter

Ponad 600 osób na starcie, wspaniała atmosfera, dużo kibiców i ognia na trasie. Tak wyglądał wczorajszy (11.05.) Żorski Bieg Ogniowy, organizowany jak zawsze w dniu Święta Ogniowego w mieście. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na trasie 5. kilometrów, w tym roku w nieco zmienionej z powodu planowanych w centrum miasta remontów.

Na mecie wszyscy byli zadowoleni, posłuchaj co mówili reporterowi Radia 90, na miejscu był Robert Krzyżaniak:

Najszybszy na trasie był biegacz z Radlina Mateusz Mrówka, który wiele razy był w czołówce poprzednich biegów, ale wygrał po raz pierwszy.

Mateusz Mrówka: Trasa była dziś bardzo dobrze przygotowana, rywale też nie odpuszczali. Przewaga zaczęła wzrastać po 2 kilometrze, ja biegłem swoje. Super atmosfera, na rynku to był czuć najbardziej, bo było dużo kibiców, ogień. Jestem w życiowej formie, bo to widzę po wynikach na 10 kilometrów. To przełożyło się na dystans 5 kilometrów na Biegu Ogniowym. Jestem zadowolony.

Mateusz Mrówka, zwycięzca Biegu Ogniowego 2022 w Żorach

Dodajmy, że wśród kobiet wygrała rybniczanka, Joanna Griman.

Z imprezy zadowolony był jeden z jej organizatorów, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach, Marek Utrata.

Marek Utrata: Bardzo się cieszymy z tego, że po dwóch latach nierealizowania biegu lub organizacji biegu w sposób inny- bo dwa lata temu z powodu pandemii odwołaliśmy bieg- powróciliśmy do tradycji, do biegania po starówce, po drogach, po mieście. Ze względu na remont ulicy Klimka, zmieniliśmy trasę, ale ta też była ciekawa. To jest tlen dla nas, dla MOSiR-u, bo na starcie stanęło znów prawie 700, bo 660 osób, pogoda dopisała. Myślę, że wszyscy wyjadą z Żor usatysfakcjonowani, a ja znów zapraszam do Żor za rok.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach, Marek Utrata

Dodajmy, że Żorski Bieg Ogniowy był jedna z imprez towarzyszących obchodom 750- lecia miasta. Za rok 10. jubileuszowa edycja imprezy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj