Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ogłoszono przetargi na przebudowę kolejnych dróg w powiecie wodzisławskim

Facebook Twitter

Chodzi o ulicę Bohaterów Warszawy w Rydułtowach oraz ul. Traugutta w Pszowie. Pieniądze już czekają, prawie 5 milionów złotych pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zgodnie z kosztorysami inwestorskimi drugie 5 milionów samorządy powiatu oraz miast Rydułtowy i Pszów wyłożą z własnych budżetów. Obecnie trwają procedury przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawców robót.

Ulica Bohaterów Warszawy w Rydułtowach zostanie przebudowana na odcinku prawie 1,2 km od ul. Plebiscytowej w kierunku Radlina. Zakres robót obejmuje m.in: wykonanie nawierzchni jezdni z mieszanek mineralno – bitumicznych, chodników i wjazdów z kostki brukowej betonowej, przebudowę odwodnienia drogi oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

W przypadku ul. Traugutta w Pszowie przebudowa dotyczy ok. 900 metrowego odcinka od skrzyżowania z ul. Kraszewskiego do granicy z Rydułtowami. Zadanie przewiduje budowę nowej konstrukcji jezdni wraz z nawierzchnią asfaltobetonową, nowego chodnika dla pieszych oraz kanalizacji deszczowej dla odwodnienia pasa drogowego. W ramach inwestycji powstanie również ścieżka rowerowa, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli korzystać z nowoczesnego ciągu pieszo-rowerowego. Korekcie ulegnie ponadto rejon skrzyżowania z ul. Sikorskiego.

Realizacja obu inwestycji ma rozpocząć się jeszcze w te wakacje. Prace przy przebudowie ul. Bohaterów Warszawy mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Natomiast roboty na ul. Traugutta w Pszowie będą rozłożone do przyszłego roku, przy czym ponad połowa ma zostać wykonana w tym roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj