Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ogród Japoński i wystawa dotycząca Powstań Śląskich w Parku Śląskim

Facebook Twitter

Ogród Japoński w Parku Śląskim, dziś (12.07.) zostanie otwarty. Będzie go można zwiedzać tuż po uroczystości, w której udział zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Od godziny 17.00 Park Śląski przygotował wiele atrakcji m.in. ceremonia herbaciana, pokazy ikebany, sztuka origami, sztuka kaligrafii czy kitsuke – sztuka zakładania kimon.

fot. Tomasz Żak UMWS

W Parku Śląskim można oglądać też wystawę dotyczącą Powstań Śląskich:

Multimedialna ekspozycja w namiocie sferycznym przeniesie nas do świata sprzed stu lat.

– polecają urzędnicy Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

„Obrazy zmieniającego się świata” to tytuł cyklu działań artystycznych, które odbywać się będą w Parku Śląskim do 25 lipca w ramach obchodów stulecia Powstań Śląskich. Multimedialną wystawę można oglądać w specjalnym namiocie sferycznym ( o powierzchni 280 m2) w Parku Śląskim, w sąsiedztwie Hali Kapelusz.

fot. Tomasz Żak UMWS

Dzięki kształtowi namiotu sferycznego zwiedzający mają okazję obejrzeć specjalne pokazy filmów w technologii 360º, przybliżające sytuację polityczną i społeczną w czasie Powstań Śląskich. Emisje odbywają się we wskazane w programie dni oraz godziny (co 30 minut). Oprócz historycznych materiałów video, program zakłada również imprezy muzyczne, warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz Sferę Kina w ramach, której zostaną wyświetlone filmy, takie jak „W deszczowy dzień w Nowym Jorku”, „Jakub, Mimmi i gadające psy”, „Na noże”, „Tony Halik”, „Suspiria” oraz „Mój przyjaciel Ufik“.

Przed seansami widzowie mają okazje zapoznać się z archiwalnymi materiałami dotyczącymi Parku Śląskiego, które przybliżą ciekawe historie związane z jednym z największych kompleksów parkowych w Europie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021