Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ogród miododajny, balkon miododajny a może miododajna rabatka? Konkurs dla mieszkańców Żor

Facebook Twitter

Mieszkasz w Żorach i zasadziłeś u siebie miododajne rośliny? Żorskie Towarzystwo Kulturalne Kontrapunkt przygotowało konkurs, który ma zachęcić do sadzenia i utrzymywania roślin miododajnych oraz stworzenia pszczołom optymalnych warunków do życia.

Jury oceni estetykę oraz dobór roślin i wyłoni najpiękniejszą zieloną przestrzeń w trzech kategoriach: ogród miododajny, balkon miododajny oraz rabatka miododajna. Zgłoszenia przyjmowane będą w formie elektronicznej do 15 sierpnia.

– piszą organizatorzy konkursu i polecają wysyłać zgłoszenia na adres: hagranek@wp.pl. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród planowane jest na 4 września.

Udział w konkursie jest bezpłatny, a swoje propozycje mogą zgłosić pełnoletni mieszkańcy Żor.

Współorganizatorem konkursu realizowanego w ramach zadania „Bliżej Natury”, dofinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Żory, jest Miejski Ośrodek Kultury w Żorach. To właśnie przy MOK-u w Żorach działa miejska pasieka. Na początku kwietnia w imieniu pszczół instruktorzy MOK apelowali:

Kochani, idzie wiosna, a wraz z nią wielu z Was na pewno myśli co posadzić w tym roku w swoim ogrodzie lub na balkonie. My podpowiadamy i w imieniu pszczół z Pasieki Miejskiej bardzo prosimy, o wybranie co najmniej jednego kwiatka z listy.

Oto lista roślin miododajnych:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj