Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ogród sensoryczny i świetlica szkolna w Krzyżowicach [FOTO]

Facebook Twitter

Ogród sensoryczny oraz świetlica szkolna w Krzyżowicach. To nowe inwestycja dla najmłodszych mieszkańców jednego z sołectw gminy Pawłowice.

Ogród sensoryczny i świetlica szkolna w Krzyżowicach
Fot. palowice.pl

Ogród sensoryczny i świetlica szkolna w Krzyżowicach

Ogród jest zlokalizowany przy boisku szkolnym. Znajdują się w nim między innymi ścieżka sensoryczna wykonana z kamieni, piasku i kory, owocowe krzaki: agrest, malina, borówka amerykańska, czarna porzeczka, stacja pogodowa i wiszące instrumenty. Są też rośliny posadzone w drewnianych skrzyniach, pobudzające 5 zmysłów: słuch, dotyk, węch, smak i wzrok. Rodzice uczniów natomiast zaangażowali się w budowę budek dla ptaków. W ogrodzie można odpocząć na wygodnych ławach z poduchami lub rozpalić ognisko. Szkoła ma również nową świetlicę szkolną pełniącą funkcję sali komputerowej. Pomieszczenie zostało całkowicie wyremontowane i wyposażone.

Fot. palowice.pl

Ogród sensoryczny oraz nowa świetlica są dopełnieniem dużej inwestycji, którą w kwietniu 2023 roku zakończyła Gmina Pawłowice. Prawie dwa lata trwały prace związane z rozbudową szkoły, w ramach których została wybudowana nowa, większa sala gimnastyczna z wyposażeniem i magazynkiem oraz nowy segment dydaktyczny.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj