Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ogródkowi włamywacze ujęci. Teraz policja prosi o kontakt poszkodowanych działkowców

Facebook Twitter

Nastoletni włamywacze do altanek ujęci, rybnicka policja czeka na zgłoszenie poszkodowanych działkowców. Jak już was informowaliśmy policja zatrzymała 17 i 14- latka, którzy w ciągu ostatnich tygodni dokonywali włamań i zniszczeń na terenie ogródków działkowych przy ulicy Rudzkiej, Nad Zalewem, Podmiejskiej i Rybackiej.

fot. pixabay.com

Mówi Bogusława Kobeszko oficer prasowy rybnickiej komendy:

Bogusława Kobeszko: Kryminalni z Rybnika zatrzymali 17-latka i jego 14-letniego wspólnika. Ich łupem padły m.in. elektronarzędzia, radioodtwarzacze i inne przedmioty. Nieletni podpalili także jedną z altanek przy ulicy Rybackiej, powodując straty w wysokości 50 tysięcy złotych.

Włamań może być o wiele więcej niż wie dziś policja, dlatego też Bogusława Kobeszko rzeczniczka rybnickiej komendy prosi działkowców o zgłaszanie ewentualnych szkód:

Bogusława Kobeszko: Apelujemy do działkowiczów z ulic: Rudzkiej, Podmiejskiej, Rybackiej oraz Nad Zalewem, którzy stwierdzili zniszczenia lub kradzieże z włamaniami na swoich działkach i dotychczas tego nie zgłosili, o kontakt z policjantami z rybnickiej komendy.

17- latek usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. O losie 14- latka zadecyduje sąd rodzinny. Sprawa jak podkreśla policja jest rozwojowa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj