Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ogromne oszustwo w Jastrzębiu-Zdroju. Kobieta straciła wiele pieniędzy

Facebook Twitter

Mieszkanka Jastrzębia-Zdroju liczyła na szybki zysk, straciła ogromne pieniądze. Kobieta w Internecie zauważyła ofertę inwestycyjną, która miała pomnożyć jej oszczędności.

ogromne oszustwo

Do jastrzębskiej komendy zgłosiła się mieszkanka naszego miasta z informacją, że padła ofiarą oszustwa. kobieta w Internecie zauważyła ofertę inwestycyjną, która miała w szybki i łatwy sposób pomnożyć jej oszczędności. Po kliknięciu reklamę i podaniu swoich danych z kobietą skontaktował się rzekomy konsultant, który nakłonił ją do założenia konta na podanej przez niego stronie.

Fałszywy doradca finansowy przeprowadził poszkodowaną przez cały proces zakładania wirtualnego portfela inwestycyjnego i następnie przez około miesiąc nakłaniał kobietę do dalszych inwestycji. Przedstawiał jej też sfabrykowane tabelki i wykresy z zyskami z inwestycji. Gdy na koncie pojawiła się informacja o stracie, doradca polecił jej, aby zabezpieczyć zainwestowane już pieniądze, musi dokonać jeszcze wpłaty zabezpieczającej w kwocie 43 000 złotych, co też uczyniła.

Kobieta niestety nie nabrała jeszcze podejrzeń i nadal zamierzała inwestować, jednakże przy kolejnej próbie przelania 20 000 USD, bank zablokował przelew, wtedy kobieta zrozumiała, że została oszukana. Niestety, w ten sposób przestępcy wyłudzili od kobiety 83 000 złotych. Tą sprawą zajmują się już policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Ogromne oszustwo. Policja apeluje:

Najważniejsza przy tego typu oszustwach jest jednak profilaktyka i przestrzeganie osób najbliższych. Fałszywe inwestycje to obecnie jedne z częściej występujących ataków, które wymierzone są w osoby korzystające z usług oferowanych na rynku finansowym. Przestępstwo to polega na nakłonieniu ofiary za pomocą technik manipulacji do inwestycji, która w rzeczywistości jest fałszywa.

Bardzo częstym zabiegiem mającym uwiarygodnić oszustów i ich intencje, jest wykorzystanie wizerunku znanych osób ze świata polityki, biznesu czy sportu lub bezprawne użycie nazw znanych firm. Gwarancja bardzo wysokich zysków bez ryzyka utraty środków finansowych przy minimalnym nakładzie pracy i zaangażowaniu dla wielu wydaje się idealną okazją do zarobienia dodatkowych pieniędzy.

Ofiary orientują się, że zostały oszukane w momencie, kiedy chcą wypłacić rzekome zyski. Niejednokrotnie otrzymują wtedy polecenia o konieczności dalszych wpłat.

Jeżeli doszło do utraty środków finansowych, należy niezwłocznie skontaktować się ze swoim bankiem i zablokować dostęp do konta oraz zmienić hasło dostępowe. Należy także udać się do najbliższej jednostki Policji i zgłosić taki fakt.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024