Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ogromne zainteresowanie szczepieniami w Parku Śląskim

Facebook Twitter

Ponad tysiąc (1005) szczepionek podano w pierwszym dniu akcji w Parku Śląskim. Dziś (2.05.) drugi dzień akcji "Zaszczepmy się na majówkę", potrwa ona do 18:00. Jak informuje Biuro prasowe Wojewody Śląskiego zainteresowanie jest ogromne.

Chętni na szczepienia przeciwko Covid_19 pojawiają się przed wejściem na długo przed otwarciem punktu. Nad organizacją pracy medyków czuwają m.in. żołnierze z 13 Śląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Na dziś (2.05.) przygotowano kolejnych 1000 dawek preparatu Johnson&Johnson. Ze szczepienia mogą skorzystać osoby znajdujące się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, które posiadają już e-skierowanie. Nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja – wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej.

Dziś (2.05.) zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze, jutro (3.05.) 34-latkowie a także starsze od nich osoby. Przyjść mogą także ci, którzy zgłaszali się poprzez formularz gov.pl/szczepimysie i mają już skierowanie. Specjalny punkt szczepień działa od do jutrau (3.05.) w Parku Śląskim (przy hali wystaw „Kapelusz”) w godzinach od 8.00 do 18.00.

W 16 miastach w Polsce pojawiły się mobilne punkty szczepień. Każdy, kto ma wystawione e-skierowanie, może się zaszczepić bez wcześniejszej rejestracji. Tylko wczoraj w Parku Śląskim w Chorzowie zaszczepionych zostało ponad tysiąc osób. Podobnie było w Opolu. Oba mobilne punkty mogą liczyć na wsparcie
13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagali w budowie punktów, teraz robią wszystko. by szczepienia szły jak najsprawniej jest to możliwe. Jak podkreślają, wsparcie punktów szczepień to jedno z ważniejszych zadań.

– Każda kolejna zaszczepiona osoba, przybliża nas do zwycięstwa w walce z pandemią i powrotu do normalności, a tego wszyscy bardzo chcemy. Dlatego staramy się robić wszystko by pomóc w szczepieniu i zdobywaniu odporności populacyjnej

– podkreślają żołnierze OT. Mieszkańcy woj. śląskiego przyjęli dotąd w sumie 1 255 325 dawek szczepionki przeciw COVID-19. Dwie dawki przyjęły już 293 332 osoby.

Szczepię się, bo jestem odpowiedzialny, chcę żeby moja rodzina i znajomi byli bezpieczni

– podkreśla Pan Adam, który w kolejce do szczepienia stanął już przed 7 rano.

Mobilne punkty szczepień – w ramach akcji „Zaszczep się w majówkę” – pojawiły się we Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Warszawie, Krakowie, Opolu, Rzeszowie, Gdyni, Chorzowie, Białymstoku, Olsztynie, Kielcach, Poznaniu i Szczecinie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021