Ogromny sukces lekkoatletek z Raciborza

Drużyna dziewczyn Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu zajęła drugie miejsce podczas trzynastego Finału Krajowego Gimnazjady w lidze lekkoatletycznej! Decydujące zawody z udziałem mistrzów województw odbyły się w Białymstoku.

Zawodniczki z Raciborza uzyskały rekordową liczbę 1821punktów i z ekipą z Gorzowa Wielkopolskiego przegrały zaledwie o cztery „oczka”. Gdyby nie kontuzje i wypadki losowe, jakie przytrafiły się już na samych zawodach, z pewnością byłoby złoto. Natomiast chłopcy w klasyfikacji generalnej uplasowali się na 8 pozycji z dorobkiem 1555 punktów.

Ciekawsze wyniki zawodników SMS Racibórz:

dziewczyny:

• 1.miejsce – Natalia Węglarz 300 m 41,70 s.
  • 1.miejsce – Anna Szyjka 600 m 1,38,13 s.
  • 1.miejsce – Daria Zalewska, Angelika Kokora, Natalia Węglarz, Martina Schmidt 4×100 m 50,50 s.
  • 2.miejsce – Judyta Rębisz 600 m 1,40,09 s.
  • 3.miejsce – Daria Zalewska skok w dal 4,94 m.