Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ogromny sukces szpadzistki RMKS-u Rybnik. Alicja Klasik Mistrzynią Świata kadetek w szermierce

Facebook Twitter

 W sobotę (10.04.) podczas rozgrywanego w stolicy Egiptu Kairze czempionatu, nasza szpadzistka nie miała sobie równych w swojej kategorii wiekowej. Najpierw łatwo przebrnęła eliminacje, pokonując dwie Koreanki i Greczynkę, w półfinale po zaciętym meczu wygrała jednym trafieniem 15:14 z Amerykanką Ketki Ketkar, później w finale z Rosjanką Ekateriną Kolbenevą.

fot.Facebook/ Szermierka RMKS Rybnik

Ta walka też była trudna i emocjonująca, ostatecznie Kasik wygrała ją 15:12 i została Mistrzynią Świata kadetek.

Mamy złoto, jednak dwa ostatnie starcia od początku nie układały się po naszej myśli

– mówi specjalnie dla Radia 90 z Kairu, trener reprezentacji Polski i jednocześnie klubowy trener RMKS-u Rybnik i Alicji Klasik:

Artur Fajkis: Jedną i drugą walkę, bo półfinałową i finałową rozpoczęła od kilku trafień straty, ale jest bardzo mądrą i w tym wieku już doświadczoną zawodniczką, po kilku podpowiedziach w przerwie zmieniła walkę, odrobiła wychodząc na prowadzenie z wyniku 14:14, zrobiła pewną swoją akcję i wygrała. Początek finału przegrywaliśmy 5:1 i był czas, kilka uwag i znowu się udało, bo w kolejnych 3 minutach wyrównała, na drugą przerwę już schodziła z prowadzeniem 1 punktowym, rozpracowała fantastycznie Rosjankę Kolbenevą i wygrała pewnie 15:12. To ogromny sukces rybnickiej szermierki.

Po decydującym trafieniu radość była ogromna, ale trudno ja było okazać

– dodaje:

Artur Fajkis: Poczułem ulgę, że Alicja wygrała, jakaś tam łezka w oku się zakręciła, nie było siły na radość, nie mogliśmy jej okazywać z racji tego, że jesteśmy zamknięci w bańce i nie można było się uściskać, ucałować, pod tym względem Federacja Światowa i organizatorzy bardzo na to zwracają uwagę, cały czas chodzimy w maskach, musi być społeczny dystans, nawet na zawodach, co chwila nas upominają żebyśmy się do siebie nie zbliżali, więc nawet temu zawodnikowi nie można pogratulować.

fot.Facebook/ Szermierka RMKS Rybnik

Sukces Alicji Klasik to efekt ciężkiej pracy zawodniczki i ogromnego talentu:

Artur Fajkis: Już trenuje szermierkę 9 lat, w sumie jest bardzo sumienną zawodniczką która ma to coś, ma to czucie, tempo szermiercze, jej pewnych rzeczy nie trzeba mówić, ona to ma i to czuje, z takich zawodników właśnie rodzą się ci mistrzowie.

fot.Facebook/ Szermierka RMKS Rybnik

Alicja Klasik ma szanse na jeszcze jeden medal Mistrzostw Świata. W niedzielę (11.04.) wraz z koleżankami z drużyny, wśród których jest inna zawodniczka RMKS-u Rybnik, Kinga Zgryźniak powalczy o kolejny medal:

Artur Fajkis: Szansę mamy, jesteśmy czwartą drużyną, która jest z rozstawienia, pierwszy mecz albo z Brazylią albo z Uzbekistanem. Z takich groźniejszych zespołów dla nas no to oczywiście jest Rosja i Stany Zjednoczone, które są zawsze mocne i zawsze gdzieś tam w drabince możemy je spotkać, ale dopiero Rosję możemy spotkać w półfinale, więc będziemy robić wszystko żeby wygrać. Dziewczyny są zmobilizowane, myślę że tym medalem również Alicja  podbudowała te dziewczyny. To są silne dziewczyny, bardzo dobrze walczące już medalistki, już w zasadzie trzy krotnie zdobywały medale na takich imprezach, wiec w drużynie mamy dużą szansę

fot.Facebook/ Szermierka RMKS Rybnik

Dodajmy, że w piątek (09.04.) nasze szpadzistki walczyły także w Kairze w kategorii juniorek. Tam Alicja Klasik była 9, a Kinga Zgryźniak 34. Początek dzisiejszych (11.04.) walk w rywalizacji drużynowej juniorek zaplanowano na godzinę 9.00.


Alicja Klasik – Yoonjung Han (Korea) 15:9
Alicja Klasik – Adriana Theodoropoulou (Grecja) 15:6
Alicja Klasik – Jihyun Kang (Korea) 15:10

półfinał

Alicja Klasik – Ketki Ketkar (USA) 15:14

finał

Alicja Klasik – Ekaterina Kolbeneva (Rosja) 15:12

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj