Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ogromny sukces! Uczeń I LO w gronie najzdolniejszych uczniów z całego świata

Facebook Twitter

Arkadiusz Ryba, uczeń klasy II a I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim, osiągnął podwójny sukces: zakwalifikował się do programu Pre-Collegiate Summer Institutes zorganizowanego przez Uniwersytet Stanforda w Kalifornii oraz został finalistą ogólnopolskiego konkursu "Droga na Harvard".

mat. prasowe/ Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu

Zdolnym uczniem chwali się starostwo powiatowe w Wodzisławiu. Uniwersytet Stanforda plasuje się na drugim miejscu w ogólnym rankingu wszystkich uniwersytetów na świecie. Arek został więc włączony do grona najzdolniejszych uczniów z całego świata i będzie mógł uczestniczyć w sesji tematycznej poświęconej zagadnieniu sztucznej inteligencji: Stanford Pre-Collegiate Summer Institutes – Artificial Intelligence.

Arek został również finalistą ogólnopolskiego konkursu „Droga na Harvard” co oznacza, że znalazł się w grupie 30 najlepszych uczestników konkursu.

Konkurs organizowany jest przez Harvard Club of Poland. To zrzeszenie polskich absolwentów Harvardu oraz innych osób ściśle związanych z tą uczelnią. Misją klubu jest promowanie wśród Polaków idei studiowania na renomowanych uczelniach zagranicznych, w szczególności na Harvardzie, który zajmuje pierwsze miejsce na liście najlepszych uniwersytetów na świecie. Zgłoszenia oceniane są przez kapitułę konkursu, składającą się z absolwentów uniwersytetu Harvarda.

– czytamy w informacji wodzisławskiego starostwa. W tym roku wpłynęło ponad 1500 zgłoszeń. Do finału zakwalifikowano 30 uczestników konkursu.

Gratulujemy!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2021