Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ogrzewalnia w Raciborzu oddana do użytku

Facebook Twitter

Ogrzewalnia w Raciborzu została oddana do użytku. Oddana przypomnijmy z ponad dwumiesięcznym poślizgiem, bo wykonawca prac nie zdążył ich zrobić w terminie, który pierwotnie wyznaczono na 20 grudnia 2019 roku.

Fot. raciborz.pl

Ogrzewalnia to budynek kontenerowy czynny od 18:00 do 8:00 rano, w którym minimalna temperatura to 18 stopni Celsjusza. Obiekt jest w pełni funkcjonalny- mówi rzecznik raciborskiego magistratu, Lucyna Siwek:

W tej ogrzewalni znajduje się pomieszczenie dla osób bezdomnych o powierzchni 30 m2 przewidzianych dla około 15 osób, jest również pomieszczenie biurowe, są toalety, osobna dla mężczyzn i osobna dla kobiet, jest prysznic, jest pisuar. Te pomieszczenia oczywiście są ogrzewane.

Obiekt przeszedł procedurę odbioru i uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Ogrzewalnię prowadzi wybrane w drodze konkursu Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka Tęcza, to instytucja społeczna z doświadczeniem w pracy z osobami bezdomnymi. Ogrzewalnia będzie działać do końca marca. Obiekt kosztował 390 tysięcy złotych, które na jego powstanie w całości wyłożyło miasto. Wiadomo jednak, że zapłaci mniej, bo na wykonawcę w związku z opóźnieniami zostaną nałożone kary.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj