Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oj będzie bal…

Facebook Twitter

INDU-bal to hasło tegorocznej INDUSTRIADY. 8 czerwca pomarańczowy karnawał u progu lata- jak reklamuje go Urząd Marszałkowski w Katowicach, polecając potańcówkę przy wieży szybowej, fajrant u majstra, bal u arystokraty czy disco pod ziemią. Ruszyły przygotowania do 10. jubileuszowej INDUSTRIADY czyli święta Szlaku Zabytków Techniki.

Jak co roku ogłoszono konkurs na „Obiekt zaprzyjaźniony INDUSTRIADY 2019”. Zaproszonych zostanie pięć nowych industrialnych miejsc, które jeszcze nie należą do szlaku.

W tym roku czeka nas jubileuszowa, dziesiąta edycja INDUSTRIADY. Przez ostatnie kilka lat festiwal ten stał się największym tego typu wydarzeniem w Polsce. Aby wzbogacić program, co roku zapraszamy do udziału w konkursie właścicieli lub prawnych zarządców obiektów poprzemysłowych, które nie należą jeszcze do Szlaku Zabytków Techniki. Liczymy, że przedstawione przez nich propozycje będą mogły zapewnić uczestnikom dodatkową moc niezapomnianych wrażeń i w ten sposób pomogą uatrakcyjnić święto Szlaku – mówi marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Przyznanie tytułu „Obiekt zaprzyjaźniony INDUSTRIADY 2019” będzie równoznaczne z udziałem w działaniach promocyjnych święta, jak i uczestnictwem w samym festiwalu, którego finał zaplanowany jest na 8 czerwca 2019 roku.

Termin nadsyłania zgłoszeń w konkursie wyznaczono do 14 lutego br.

W zeszłym roku w dziewiątej edycji INDUSTRIADY w 517 wydarzeniach zorganizowanych przez 44 przemysłowe obiekty w 25 miejscowościach regionu wzięło udział niemal sto tysięcy osób. Finał odbył się w Rybniku- Niewiadomiu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj