Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Okazja do badań! Tydzień Urologiczny w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Od 10 lat rośnie liczba zachorowań na nowotwory układu moczowego. Tylko regularne badania mogą zmienić tę statystykę. Okazją do tego jest trwający właśnie Tydzień Urologiczny.

W kraju w akcji organizowanej przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne, biorą udział zaledwie trzy szpitale, w tym w Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Mówi Andrzej Mura zastępca ordynatora oddziału urologicznego w jastrzębskim szpitalu.

Dzieje się tak, bo często pacjenci trafiają do lekarza za późno:

Dlatego tak ważna jest profilaktyka. W ramach akcji dziś (15.09.) o 15.00 wykład poświęcony problematyce nowotworów układu moczowego, jutro (16.09) w Poradni Urologicznej bezpłatne badania USG. Mówi Tomasz Pochaba urolog w jastrzębskim szpitalu:

Takie akcje to konieczność, bo jak zauważa dr Andrzej Mura, na raka prostaty choruje coraz większy odsetek młodych mężczyzn:

Program Tygodnia Urologicznego:

15 września 2015 roku godz. 15.00 wykład z zakresu profilaktyki i wykrywania nowotworów układu moczowego (adresowany głównie dla osób starszych), 16 września 2015 roku w godzinach od 14.30 do 17.00 Poradnia Urologiczna: bezpłatne badania USG.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lutego 2020