Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Okoliczności śmierci rybniczanina, który zginął w Alpach, wciąż pozostają niewyjaśnione

Facebook Twitter

Co stało się blisko dwa lata temu w szwajcarskich Alpach? Rybnicka prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci Krystiana Dziuroka. Rybniczanin, naczelnik wydziału podatków, z zamiłowania alpinista, wybrał się w góry w towarzystwie himalaisty Adama Bieleckiego.

Rybniczanin chciał zdobyć mierzący ponad 4 tysiące metrów szczyt Piz Bernina. Z gór do bazy wrócił tylko jeden z nich… Mówi szef rybnickiej prokuratury, Jacek Sławik:

Rybnicka prokuratura stara się ustalić, co dokładnie wydarzyło się w Szwajcarskich Alpach:

…nie jest bowiem tajemnicą, że drugi z uczestników wyprawy, Adam Bielecki to ten sam himalaista, który podczas wyprawy na Broad Pick, nie zaczekał na dwóch kolegów, którzy zginęli w Himalajach. Sprawę śmierci Krystiana Dziuroka wyjaśniała szwajcarska prokuratura, ale ponieważ jego ciała nie znaleziono, postępowanie zostało zawieszone. Podobnie jest w rybnickiej prokuraturze, ale tu postępowanie zostanie wznowione, gdy tylko nadejdą dokumenty ze Szwajcarii – dodaje prokurator Jacek Sławik:

Rybnicka prokuratura planuje wezwać na przesłuchanie Adama Bieleckiego, ale na razie nie wiadomo w jakim charakterze. Sprawa jest bardzo trudna do wyjaśnienia – dodaje prokurator Sławik:

Dodajmy, że rodzina zaginionego alpinisty z Rybnika wystąpiła do sądu o uznanie go za zmarłego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj