Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Około 350 uwag do studium zagospodarowania przestrzennego w Wodzisławiu. Będą zmiany w projekcie?

Facebook Twitter

Wpłynęło około 350 uwag do studium zagospodarowania przestrzennego w Wodzisławiu. Magistrat planuje zmiany w dokumencie, podobnie jak w planie zagospodarowania przestrzennego miasta. Sporo z tych opinii to głosy mieszkańców osiedla Batory.

Trwa dyskusja nad budową mieszkań komunalnych, a jedną z lokalizacji jaka jest proponowana, jest właśnie teren sąsiadujący z osiedlem, tuż przy wejściu do Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Teren jest przeznaczony w planie zagospodarowania pod budowę wielorodzinną, co mieszkańcy Batorego chcieliby zmienić. Mówi Wojciech Krzyżek, zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego:

Wojciech Krzyżek: W tej chwili projektanci i wydział architektury ma to na swoim biurku. Analizują, zbierają to w jedną tabelę i po analizie będzie to przedstawione prezydentowi do podjęcia decyzji, czy uwzględniamy te uwagi, czy nie. Równolegle była ogłoszona dyskusja publiczna na temat budownictwa mieszkaniowego w Wodzisławiu Śląskim. Generalnie z tej dyskusji wynika wniosek, że mieszkańcy chcą budownictwa. Także to nie do końca się pokrywa z oczekiwaniami mieszkańców Batorego. Trzeba to zderzyć z wnioskami i zobaczymy co z tej analizy wyjdzie.

Decyzje w tej sprawie powinny zapaść w ciągu miesiąca:

Wojciech Krzyżek: Powiem szczerze, trochę prace nad studium się przedłużają, dlatego, że w międzyczasie okazało się, że Centralny Port Komunikacyjny będzie przebiegać przez Wodzisław, w tym kontekście ustalenia w studium są dosyć istotne. Są dwie wersje, jedna, która mniej ingeruje w tkankę miejską, druga troszkę bardziej. Jeżeli by się okazało, że ta koncepcja, która przebiega przez Wilchwy (…) to będzie opcja preferowana rządowa, to musimy się zastanowić nad studium i jego ustaleniami.

Konsultacje społeczne w tej sprawie odbędą się 10 lutego w Zespole Szkół nr 1 na osiedlu 1 Maja o godz. 17.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022