Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Okradł pacjentkę jastrzębskiej lecznicy

Facebook Twitter

Mężczyzna, który ukradł telefon pacjentce jastrzębskiego szpitala, jest już rękach policji. Policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież rządzenia o wartości 1000 zł. Grozi mu do 5 lat więzienia.

jastrzębie-zdrój

Do kradzieży doszło w piątek (15.10.). Mężczyzna, wykorzystując chwilę nieobecności pacjentki, wszedł do pokoju i ukradł telefon. Około trzech godzin później sprawca był już w rękach policjantów.

Zatrzymali go mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, na terenie Zebrzydowic. Policjanci odzyskali też skradziony przez niego telefon. Zatrzymany został przewieziony do jastrzębskiej komendy, gdzie słyszał zarzuty. Za przestępstwo to grozi mu do 5 lat więzienia.

Policja apeluje o ostrożność!

Portfele z dokumentami i gotówką oraz telefony komórkowe giną w różnych miejscach, między innymi galerie handlowe, lokale gastronomiczne, puby. Kieszonkowcy, którzy z powodzeniem wykorzystują nieostrożność, a czasem zwykłe niedbalstwo i lekkomyślność ofiar, kradną pozostawione bez opieki, wartościowe przedmioty.
Dlatego apelujemy:

  • dobrze zabezpiecz swoje portfele, telefony komórkowe oraz dokumenty,
  • zwracaj uwagę na miejsca, w których pozostawiane są wartościowe przedmioty – torebki, portfele, telefony oraz marynarki czy kurtki. Nie pozostawiaj tych rzeczy bez nadzoru. Wieszając ubrania w szatniach, które nie są dozorowane, należy liczyć się z ich utratą,
  • pieniądze i karty chowajmy w miejscach niedostępnych dla złodzieja.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj