Okradł puszki na kościelne datki. Teraz może posiedzieć
Okradł puszki na kościelne datki w Rudniku. Policjanci kryminalni zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego podejrzanego o kradzież z włamaniem do dwóch puszek kościelnych.

Szacowany czas czytania: 00:23
31-latek okradł puszki na kościelne datki
Do zdarzenia doszło pod koniec marca w jednym z kościołów na terenie gminy Rudnik, skąd skradziona została gotówka w kwocie 1000 złotych na szkodę parafii.
Funkcjonariusze kryminalni, działając wspólnie z policjantami z Pietrowic Wielkich, szybko ustalili osobę odpowiedzialną za to przestępstwo. Mężczyzna został zatrzymany podczas kontroli drogowej na ulicy Rybnickiej, gdy poruszał się samochodem marki Volkswagen.